Esmaspäev, 14. november 2011

Meelelahutus: ütle, milline on su kohvimasin...

Eelmisel nädalal sain maha uussõnaga „Ütle mulle, milline on su kohvimasin, ja ma ütlen, milline oled sa ise“, mis tekitas tutvusringkonnas üsna suurt elevust ning huvi potentsiaalse diagnoosi vastu. Konsulteerisin oma sisemise hingeanalüütikuga ning panin – puhtalt meelelahutuslikel eesmärkidel – kokku alljärgneva kohvi valmistamise harjumustel põhineva iseloomu- ülevaate. Kommenteerige, kas läheb mingil moel täppi ka või on puhas udujutt ja käojaan?

Harilik filtriga kohvimasin
Pealtnäha oled harilik ja ontlik kodanik, ent tegelikult peitub sinus rohkelt potentsiaali. Võib lausa öelda, et sinus on varjatud andeid. Kui sind veidi motiveerida ning õigeid nuppe vajutada, lähed mürinal-lurinal käima ja saavutad selliseid tulemusi, et ise ka imestad. Oled väga vastupidav – vajadusel võid järgemööda väsimatult töötada tunde, samuti ei pelga sa suuremahulisi ülesandeid. Olenemata väsimusastmest, taastud kiiresti, et siis jälle – kas enda või teiste meeleheaks – tegutsema asuda. Kipud mõnikord siiski igapäevarutiini liigselt kinni jääma, mistõttu kannatavad ka tulemused.

Presskann, -tass
Oled isepäine maksimalist, kes naljalt vähese ning kehvaga ei rahuldu. Näed soovitud tulemuste saavutamiseks palju vaeva – seda kõike selleks, et hiljem selle suurepärase töö vilju nautida. Mõnikord kipud ka (pingutustega) liialdama või oled ehk liiga kärsitu ja kannatamatu, ning siis oled oma tegemistes pettunud - on vaja ikka tasa ja targu! Eelistad oma elus pigem pisemate sammude kaupa edasi liikuda ning suuremaid väljakutseid võtad vastu harva, mõneti ehk liialt kaaludes ja kaheldes, ometi ei takista see sul täiel rinnal elamist. Kes tasa sõuab, see kaugele jõuab...

Kallad kohvipuru tassi ja valad kuuma vett peale
Nagu presskannu kasutajad, oled sinagi isepäine hing, kes tahab nautida parimat, ent sa oled sealjuures mugav - sulle ei meeldi, kui asjad aetakse liiga keeruliseks, sulle meeldivad pigem kiired ja lihtsad lahendused. Oled üldjuhul üsna konkreetne ning sulle ei meeldi ümber nurga keerutamine ega ümber palava pudru tiirutamine. Lisaks - sa väga ei piparda ega löö verest välja, kui elu sulle kohvipuru hammaste vahele kallutab. Algul on võib-olla veidi ebameeldiv, aga siis jood vett peale ning lähed eluga edasi.

Ostad kohvi kuskilt kaasa
Oled üsna impulsiivne. Sulle meeldib - eriti argiste toimingute juures - eelkõige kiirus ning sujuvus, et siis oleks suurte ja tähtsamate asjade jaoks rohkem aega. Eelistad, et keegi teine teeb sinu eest n.ö musta ja igapäevase töö ära, ning üldjuhul ka tasud neile tehtu eest vastavalt. Tihti hõljud ise sel ajal kuskil kõrgel pilvedes, siht kaugel ees, ning argipäev jookseb sinust lihtsalt mööda. Sinul on omad asjad ajada ning omad kohad, kuhu jõuda. Kohati kipud ehk liigagi unistama ning olulised pisidetailid jäävad märkamata, mistõttu aeg-ajalt „keele ära kõrvetad“ või hoopis ninali komistad.

Espressomasin
Oled sihikindel ning tead selgelt, mida tahad ning kuidas seda saada, sealjuures poolpiduste variantidega sa ei lepi. Oled suure tõenäosusega juba tänaseks päevaks jõudnud kuhugi eluplatvormile, kus iga teine oleks saavutatuga väga rahul, ent sina ei kavatse siia pidama jääda ning rühid aina edasi. On oht, et minetad oskuse tunda rõõmu väikestest ja lihtsatest asjadest, millistest tundsid rõõmu varem. Kui su elus peaks juhtuma mingi viperus, mistõttu oled sunnitud naasma espressomasina-eelsesse rutiini, on võimalik, et sul on raskusi taaskohanemisega.

Lahustuv kohv pluss vesi
Oled väga leplik ning vähenõudev. Sa kas ei oska või ei julge midagi enamat, midagi paremat tahta. Mõneti mängib siin rolli ka sinu liigne mugavus – sul on olemas üks kiire ja lihtne lahendus, mida päevast päeva kasutad, ning sa ei ole motiveeritud midagi teistsugust proovima – seda kartuses, et keerad midagi nässu, või kartuses, et pead oma senisest kastist välja tulema ning millelegi uuele ja teistsugusele avatud olema. On oht, et lepid liiga vähesega, ning ei õpigi tundma, et elus on avastada ning tundma õppida nii palju muud head ja huvitavat. Rohkem julgust ja pealehakkamist!

Sa ei joogi kohvi mitte mingis formaadis
Oled iseseisev ning kahe jalaga maa peal. See ei tähenda muidugi, et sa aeg-ajalt ei unistaks - ent sa unistad hoopis erinevatest asjadest kui teised – need kohvijoojad – sinu ümber. Suudad vaadata suuremat, kaugemat pilti ning seda hoopis selgemalt – sa ei naudi ainult oma (piimavahust) ninaotsa. Hõljud aeg-ajalt hoopis teistsuguses paralleelargipäevas ning seetõttu on sul kaaslastest mõnikord ehk raske aru saada – nagu neil sinustki – ent see ei takista sind oma asja ajamast ning elu ja õnne nautimast.

6 kommentaari:

Elviina's blog ütles ...

Jagasin kirjutise oma facebookis, väga huvitav ja paneb küll täitsa kümnesse.

hobid ütles ...

Andekas, polegi varem sellise liigituse peale ise tulnud..:D

[ z ] ütles ...

Aga vot siin sulle pähkel:

* Kui üxi kodus, teen enamasti lahustuvat kohvi (jäi Inglismaalt külge - neil nö päris kohvi väga ei ole - ja maitse täitsa meeldib)

* Kui keegi külas, siis presskannuga kohvi. Saab rohkem.

* Kui ikka kuramuse palju inimesi on külas siis filtriga masinakohvi. Saab veel rohkem :P

Nii et paras perekond

Triin Toomesaar ütles ...

Tegelikult eks ma isegi teen kohvi olenevalt olukorrast mitmel erineval moel, aga kohviiseloomu võiks määratleda vast selle järgi, kuidas kohvi ise tavapäraselt teed, jood ja eelistad.

Samas - võib-olla ongi siit meelelahutuslikust iseloomumäärajast üks variant puudu, nn segavariant... :)

Tiina ütles ...

Oma kohvijoomise harjumustest räägitakse sageli - neutraalne teema, mida igal ajal ja kõigiga võib arutada - nagu inglased ilmast. Sellisel moel kirjapanduna on kohvijoojate liigitus vahva ja tabav. Kuna ise ja mõned kolleegid joovad päeva jooksul kolmel-neljal erineval moel tehtud kohvi, pakun välja, et erinevaid kohvisid erinevates situatsioonides joovad inimesed puutuvad kokku väga erinevate eluvaldkondadega, mis nõuab eriti paindlikku planeerimisvõimet ja kõrget kohanemisvõimet.

Triin Toomesaar ütles ...

Hehee - suur tänu, Tiina, oma täienduse eest. Tõesti võiks ehk nn segavarianti just selliste sõnadega iseloomustada. Kõrge kohanemisvõime, aga ka paindlikkus ning oskus saada hakkama väga mitmekesistes oludes. Ehk võiks olla ka võimalik, et nn segatarbija ei ole veel oma päris kindlat kohta siin ilmas leidnud ning seetõttu katsub tihti nii üht kui teist valdkonda, suutmata (esialgu) teha lõplikke valikuid ja otsuseid.