Kolmapäev, 8. juuni 2011

Päeva idu: TTÜ (taand)arengukonverents

Järgnev võib tunduda pisidetailides norimisena, ent just pisidetailidest moodustub suur pilt ning igapäev, mistõttu mulle silma jäänu siiski välja toon: n.ö meesteülikoolis TTÜ-s otsiti tänasele arengu- konverentsile töösipelgateks just toimekaid 'neiusid' (vt e-kirja all). Samal ajal, kui laval arutab hulk lipsudes ja ülikondades tähtsaid mehi (pilt vasakul, autor Andres Putting), kuhu edasi ja kui suurelt, siblivad naised olla harilik taustajõud - registraator, mikrofonineiu, niisama silmarõõm. Miks välistati juba eos potentsiaalsete noormeeste osalus nendes ülesannetes? Mingisugused soolised omadused, võimekus või võimetus siin takistuseks olla ju ei tohiks? Ehk teisisõnu - muidu nii edumeelses tipptegijate ülikoolis oli võitja ikkagi see "vana hea" soostereotüüp. Areng või asi...


5 kommentaari:

Incu ütles ...

Yhe tavalise perekonna mudel :P Mees vaatab telkut ja ajab mõttetud mula. Samal ajal kui naine koristab-majandab ja syya teeb :P ...ja nii kiviajast kauge tulevikuni edasi samas vaimus :P

Unknown ütles ...

Ja noh, kui edumeelne see TTÜ ikka on...? :)

Triin Toomesaar ütles ...

No vähemalt sõnades on väga - tõepoolest reaalsus jõuab aeglasemalt järele, kui üldse jõuab. :)

Anonüümne ütles ...

Kahju on selles maailmaparandajate kõrval eksisteerida. Ütled: neeger, oled rassist. Ütled: vajame neidude abi, oled taandarengut propageerimas. See, kes otsustas kasutada neidude abi antud üritusel on ise ju samuti naisterahvas, kas võiks sellest omad järeldused teha?
Tunnen sulle kaasa - võitled õige asja eest, aga antud teema kohta postitust teha oli täiesti mõttetu.

Triin Toomesaar ütles ...

Hea Anonüümik, kaasa tunda pole vaja - minu ja paljude teiste meelest selleteemaline postitus, sarnased teemapüstitused ei ole mõttetud. Nagu kirjutasin - suur pilt koosneb pisidetailidest ja kui pisidetailid järjepidevalt ühte suunda viltu kisuvad, on kogu suur pilt ka vildakas. Antud juhul ei saanud ma aru, miks just rõhutatult (!) neidude abi küsiti, kui TTÜ-s tegelikult meessoost tudengeid rohkem on. Soo-omadustest tulenevalt ei ole neidudel mingisuguseid ülivõimeid või noormeestel puudusi e-mailis kirjeldatud ülesannete täitmiseks. Vana hea soostereotüüp aga näeb nendes rollides just neiusid. Minu - ja õnneks ka paljude teiste jaoks oluline ebakoht.

See, kes esialgse e-kirja saatis, oli tõepoolest naisterahvas - neiu, kellelt mina oleks eeldanud juba veidi kaasaegsemat lähenemist maailmaasjadele, mistõttu üllatus oli seda suurem.