Laupäev, 23. jaanuar 2010

Lõpukõne TTÜ-s 7.jaanuaril 2010.aastal

Lisakommentaar kuupäevaga 11.06.2012:
Igaks juhuks tuletan paljudele lõpukõne guugeldajatele meelde, mis võib juhtuda, kui kopeerimisega vahele jääte.

***

Lisakommentaar kuupäevaga 11.06.2011:
Head lõpukõnelejad, kes te siia ajaveebi otsinguga lõpukõne jõuate: teile mõeldes panin kirja mõned näpunäited (siin), kuidas selle kõne(pidamise)ga ikkagi ühele poole saada. All kõnenäide minu enda lõpukõnest 2010. aasta 7. jaanuaril - inspiratsiooni hankimiseks, aga mitte kopeerimiseks!

***

On vist küllalt juba vaikitud? Vaikus on kuldne, ent mulle on hõbe alati rohkem meeldinud.

***

Juhtus sedasi, et sain kätte oma bakalaureusekraadi. Cum laude ja puha. Kuna aktusel viibinud teine cum laude "omanik" oli soomlane, siis langes mulle au pidada lõpetajate nimel kõne. Pärast piinarikkaid paberimäärimist ja -rebimist täis ponnistusi Õismäe tubastes kitsustes sain lõpuaktusel hakkama allpool ära trükitud kõnejupiga. Lugeda väärikalt ja väljapeetult, hea diktsiooni, asjakohaste pauside, hingamiste ja rõhkudega, kandes oma hääletoonis kerget huumorinooti ning manades vastavalt esile ka pisut koomilisi näoilmeid (näide kõrvaloleval pildil)! :)

_______________________________________


Lugupeetud ülikooli juhtkond, lõpetajad ja õppejõud, austatud perekonnaliikmed ja sõbrad, head saalisviibijad!


Üks etapp on jälle läbi. Hulk noori (või lihtsalt nooruslikke) on taas, pärast paljusid pikki semestreid, teinud selle viimase pingutuse ning omandanud bakalaureusekraadi. Me oleme õppinud, joonud palju kohvi, veel õppinud, joonud veel rohkem kohvi ning muudkui edasi õppinud. Me oleme avastanud, meelde jätnud, unustanud ning jälle meelde tuletanud. Me oleme laiselnud, kaotanud motivatsiooni ning selle siis jälle üles leidnud. Me oleme kukkunud ning taas jalule tõusnud. Me oleme pingutanud ja me oleme saavutanud. Kuhu edasi? Loorberitele puhkama või edasi õppima? Kiiret karjääri tegema ja üüratut varandust teenima? Ehk hoopis perekonda looma või maailma rändama?


Olgu meie valikud, millised nad on, ent neid valikuid tehes, nendes valikutes elades ning võib-olla neid valikuid ka ümber valides pingutagem siiski kiiremini, kõrgemale ning kaugemale. Uskugem ning unistagem! Olgem loomingulised, olgem mitmekülgsed, käigem ringi avatud silmade ning, mis veelgi olulisem, avatud mõtlemisega. Märgakem, hooligem ning jagagem! Olgem inspireeritud ning inspireerigem ka teisi! Sedasi me ei pruugi küll jõuda Euroopa 5 rikkama riigi hulka, ent, ma leian, maailma 5 kõige õnnelikuma riigi hulka küll.


Head kuulajad, lõpetajate nimel ma tänan kõiki õppejõudusid, kõiki juhendajaid, kelle toel me täna siin ühe oma eluetapi lõpetame. Ma tänan kõiki perekonnaliikmeid, sõpru, kes meid sel perioodil on toetanud, hoidnud ning tagant lükanud. Suur tänu kõigile, kes meie tänastesse tulemustesse on panustanud!


Ning viimaseks, kallid lõpetajad, tahan ma meie ajukäärude vahele idanema panna Austria kirjanik Karl Krausi järgmised sõnad: “Haridus on see, mida enamik saab, paljud annavad edasi ja vähesed omavad.” Saagem nendeks vähesteks! Saagem tipptegijateks! Sest et TTÜ on ju ometi Tipp-Tegijate Ülikool!


Tänan!


_______________________________________

Ma ju näen pärast diplomi k
ätte saamist hoopis targem ja seksikam välja, eks?

1 kommentaar:

Anonüümne ütles ...

pigem litsikam e kergemeelsem