Kolmapäev, 30. aprill 2008

Valikud ja tagajärjed...

Andestage mulle mu hetkeline lagritsaüledoos, aga ma lihtsalt pidin selle paki täna lõpuni sööma. Reis Rootsi reede varahommikust pühapäeva õhtuni andis mulle imelise võimaluse osta Soomes toodetud lagritsat Rootsi (hirmkõrge) hinna eest. Ma ei saanud ju seda ometigi kasutamata jätta. Vaikselt hakkavad paremad palad küll juba otsa saama. Aga Rootsi reisist pikemalt juba järgmisel korral.

Tegelikult olen ma vahepeal jõudnud teha mitmeid asju, alustades erinevatest Sotsiaaldemokraatide üritustest, lõpetades hunnikutes TTÜ Kammerkoori ettevõtmistega, mille vahele mahtus ka paar tööintervjuud, ürituste korraldamist Humanitaarteaduskonna Üliõpilasnõukoguga, kohtumisi erinevate tähtsate isikutega, käimisi erinevates tähtsates valitsusasutustes, mõningaid kodutöid ja üks eksamgi ning umbes nelja päeva jagu Marti. Aprill on läbi, algas mai. Mis ei tähenda sugugi vähem kohustusi ja ülesandeid.

10.aprillil oli TTÜ humanitaar- teaduskonnal traditsiooniline halduspulm. Eelmisel aastal Mehhiko stiilis, sel aastal loomastiilis, lauda-, kodu-, metsa- ja mistahesloomadega. Kes mina olin? Kasspreestrinna, kes pani paari meie kaks haldushiirt - Minnie ja Vinnie või siis õigemate nimedega Ly ja Pent - , üks siis hiir Miki endine tüdruksõber ja teine mootorratturhiir. Järgnevalt on teil võimalus lugeda tseremoniaalkõnet ja abielutõotusi:

Tere õhtust, kallid haldusloomad, kes te kõik siia täna kogunenud olete, et panna paari need kaks haldushiirt - Minnie ja Vinnie -, et nad saaksid oma edasise haldushiire elu veeta koos õnnelikult oma urus juustu näksides.

Ly ja Pent, kes kohtusid teineteisega alles paar aastat tagasi Kopli Säästumarketi juures, kus Pent oma mootorrattaga Ly'st mööda sõites ta poriga üle pritsis, on tänase päeva kangelased. Pent armus Ly'sse otsemaid, kui nägi Ly'd kummardumas oma mahakukkunud koti järele, ning Ly andestas Pendile ka kõik tulevased poripritsimised, nähes tema tuulest sasitud kelmikaid hiirevurre. Nüüd, olles juba pea kaks aastat teineteise seltsis erinevaid juustusorte nautinud, on Ly ja Pent otsustanud oma juustud ühte kappi panna ning kutsunud haldusjumala ees meid kõiki nende haldusliitu astumise tunnistajateks.

Ly, haldusjumala ning kõigi haldusloomade ees, kas sina võtad Pendi, mootorratturhiire, oma armastatud abihiireks, et teda hoida ja kaitsta ning talle sooja juustu tuua, kui ta on haige, et temaga koos piiksuda nii rõõmus kui kurvastuses oma hiirepäevade lõpuni? Kui see on sinu ülim soov ja tahtmine, vasta selgesti - PIIKS!

Pent, haldusjumala ning kõigi haldusloomade ees, kas sina võtad Ly, noore hiirebeibe, oma armastatud abihiireks, et teda hoida ja kaitsta ning talle sooja juustu tuua, kui ta on haige, et temaga koos piiksuda nii rõõmus kui kurvastuses oma hiirepäevade lõpuni? Kui see on sinu ülim soov ja tahtmine, vasta selgesti - PIIKS!

Haldusjumala nimel ning kõigi siinviibijate ees kuulutan ma teid - Ly ja Pent - hiireks ja hiireks!
Võite hiirt suudelda!

Ja kui see kõik sai läbi, järgnes traditsiooniline pruutpaari õnnitlemine ning pulmarong läbi Musta- ja Õismäe, hiljem kerge simman, kust peighiir juba kahe tunni pärast ära põgenes. Nende abielu kaua ei kestnud, aga see ei olnudki meie ürituse eesmärk, ega ju..?!


Veel? Eksamisessioon läheneb, tähtajad lähenevad, lugemist ootavate tekstide hulk kasvab, kirjutamist ootavate analüüside ja esseede hulk kasvab, õhutemperatuur tõuseb, eeldatavasti ka veetemperatuur, jah, ning lagrits saab varsti otsa. Kuuldavasti läheb Tõnis, vend, kes veel ei tea, varsti Soome. Ma arvan, et ta saab kerge ülesande - osta lagritsat!

Olge tublid ning oodake ikka mu järgmist sissekannet ka, mis peaks loodetavasti tulema Rootsi reisi kohta. Kes saab, võiks 3.mail Eestimaad koristama ka minna. Ma lähen!

Kommentaare ei ole: