Esmaspäev, 21. oktoober 2013

Tänukiri valijale

Hea valija, aitäh sulle!

Tänan sind usu ja toetuse eest just selja taha jäänud üsna pentsikutel valimistel. Viiskümmend viis (55) häält on minu jaoks oodatust oluliselt suurem arv ning olen kõrvust tõstetud. Aitäh sulle, kaaslinlane, kellega ma lihtsalt aeg-ajalt ühte trammi, trolli või bussi jagan, ning aitäh sulle, kaaslinlane, keda ehk lähemalt või veidi kaugemalt tunnen. Teie kõigi hääl on mulle väärtuslik!

Mis edasi? 

Sotsiaaldemokraatide tulemus oli, tõdegem, Tallinnas kehvem kui ootasime. Linnavolikokku saab meist 8 (nagu eelmistegi KOV-valimiste järel), mina valitute hulka ei kuulu. Kindlasti aga jätkan aktiivse kesklinlasena ning tunnen jätkuvalt sügavat huvi nii linna- kui riigijuhtimise vastu. Kohalikul tasandil on minu kõrgendatud tähelepanu all eelkõige Veerenni asum, kus ise elan, ning kõik (naaber)asumid, millistega tihedamini kokku puutun. Kuna aga kogu pealinn peaks ideaalis olema toimiv tervik, hoian võimalusel endiselt silma peal kõigel, mis oluline.

Olen ka avatud arutlema murede ja rõõmude üle, mis pealinna ja siinseid elanikke või siit läbisõitjaidki puudutavad, ja olen valmis neid arutelusid oma kajamiski võõrustama. Blogi tundub esmapilgul ehk väike ja nõrk häälekandja, aga minu elus on sellest samast keskkonnast siin sündinud meeletult suuri asju. Andke endast märku!

Lõpetuseks teile vaadata eile enne isiklike tulemuste teada saamist Delfi TV-le antud intervjuu. Ei teagi, kas peaks järgmisel suvel päevitama vähemalt üks kordki ehk?12 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Vaatasin intervjuud, ei kahetse hääle andmist. Edu.

Üks 55st.

Anonüümne ütles ...

No täitsa seksikas ülbe tibi ju:)

Blogi lugedes jääb mulje nagu oleks tegemist õrnukesega aga videot vaadates on näha, et külmavereline šaakal nagu enamus naisi.

väga väga naine ütles ...

=)
irw "külmavereline šaakal nagu enamus naisi".

Hea mulje jätsid küll. Ilusale blondiinile on madal hääl taeva kingitus ikka - kui sellisele välimusele lisanduks hõbehäälne siristamine, oleks natuke raske tõsiselt võtta inimest.

Palun VÄGA vabandust sildistamise ja eelarvamuslikkuse pärast.
Aga vähemalt ma tunnistan, et mul sellised eelarvamused on, eks ju =)

Anonüümne ütles ...

Selgub muidugi ka see, et üks varasem postitus siin blogis ei ole hoopiski nii traagiline nagu paistis. Too post õpilaste kirja leidmise kohta, kust jäi mulje justkui suhtuks kõik õpilased õpetajasse põlglikult.

Vale puha. Sellise välimusega õpetaja on enamuse õpilaste silmis kindlasti populaarne:))

Anonüümne ütles ...

No pagamani, miskipärast tekkis minul ka video vaatamisel esiteks täpselt seesama mõte - pildil olev isik ja tema tekstid on üksteisest omajagu nihkes. On see halb või hea, ei tea.

Aga kahju, et minu uksele ei koputatud. Kaalusin nimelt just teie kahe vahel :)

Edu!

Kristjan ütles ...

Siinseid kommentaare silmas pidades - ega see jutu sisuline osa jah ei mängi korraga enam üldse rolli, kui ekraanil juba blondi kaunitari näitab.

See, et kooli- ja haridusteemalised debatid takerdusivad meil sel korral vetsupaberisse, oli hea point, mille Triin välja tõi. Tagantjärele tarkuses oleks sa, Triin, ka pidanud ronimisredelit ja vetsupaberit lubama - oleks kindlasti volikokku saanud:)

Mis mulle veel nalja teeb, oli see, et Abdul Turay volikokku sai. Seda just noore Helme väljaütlemiste valguses (Kui on must, näita ust). Et nüüd on küll kujunenud kuidagi nii, et Abdul on sees ja Helmed hoopiski väljas. Teravmeelne saatuse iroonia, või nii.

PS. Ma siinkohal märgin arusaamatuste vältimiseks ära, et mul ei ole skepsist ja eelarvamusi tulenevalt inimeste naha- ja juuksevärvist. Soovin Tallinna opositsioonile hoolimata erakondlikust kuuluvusest ainult edu.

Anonüümne ütles ...

to Kristjan

Ei kommenteerinud poliitikateemat vaid selle blogi omanikku kui õpetajat. Ning välimus on õpetaja puhul oluline. Tegelikult on see kõige olulisem asi kui keegi tahab laste ja eriti noorte tähelepanu võita.

Sest noored kuulavad üksnes seda inimest, keda nad:
a) kardavad või
b) imetlevad

Ilma tähelepanu võitmata ei ole võimalik õpetada. Kõigepealt on vaja saavutada selle tähelepanu, keda õpetada tahetakse. Tundub, et niivõrd põhilist asja aga pedagoogilises üldse ei õpetata. Absurd.

Enamus õpetajaid ei pööragi üldse tähelepanu sellele, kuidas nad välja näevad. Õigemini - nad teevad oma välimuse ilmetuks, neutraalseks. Nagu kunagi üks kirjanik kirjeldas keskmist õpetajat - "eatu tuvihallis seelikus juuksekrunniga naisterahvas". Enamus õpetajaid on täiesti isikupäratud, kühmus selja, luude hõrenemise ja krimpsus kahvatu nahaga "tänitavad koduperenaised". Ja siis veel imestavad, et õpilased ei viitsi õppida ja hauguvad vastu.

Laste ja teismeliste õpetaja puhul on tema välimus kõige olulisem omadus.

Ning antud videost tuli välja see, mida paremal veerus olevalt (natuke nohikliku rakursi alt võetud) pildilt ei näe - enesekindlus, esinemisjulgus, energia.

Kui ma oleks õpilane, siis antud video tõstaks mu respekti õpetajast mitme pügala võrra, sest mina kindlasti ei oskaks kaamera ees nii hea ja enesekindel välja näha. Ja sellise õpetaja tunnis ma suure tõenäosusega ka kuulaks, mida tal on öelda, sest mul on visuaalne tõestus, et õpetaja oskab siin maailmas hakkama saada. Oskab elada ja järelikult siis ka teab ühte-teist.

Triin Toomesaar ütles ...

Tänan toetuse eest neid kommentaatoreid, kes seda toetust on avaldanud. Välimuse temaatika on aga sedavõrd üllatavam ja ootamatum. Ma küll olen väga hästi kursis, millise stereotüübi järgi blonde noori naisterahvaid üldiselt hinnatakse, aga kuna ma antud kajamisse endast stereotüüpi kinnistavaid pilte või juttu pole postitanud, eeldasin, et ehk läheb see eelarvamus minust kuidagi mööda.

Selgub, et ei läinud. Ja ma ei tea, kas tunda heameelt, et vähemalt osaliselt on see stereotüüp ümber lükatud, või pahameelt, et see ikkagi nii tugevalt kanda on kinnitanud.

Mis puudutab õpetajate välimust ja konkreetselt minu välimust õpetajana, siis ega ilus näolapp ikkagi õpilast õppima ei pane, kui motivatsiooni ei ole. Millega mina olen kokku puutunud, on see, et õpilaste jaoks on just probleem see, et ma pole "vana ja krunniga autoritaarne tädi", vaid noor, rõõmsameelne ja energiline neiu, kes sugugi kuivalt ja igavalt oma tundi ära anda ei taha, vaid sunnib kaasa mõtlema ja tegutsema.

On õnneks ka teistsuguseid õpilasi.

ÖöHulkur ütles ...

Mnjah. Sai oma kodovallan kah vaheldukse mõtten sotse valitu'. Seekõrd. Olless võinu' ka nii mõneki muu võtta, sest tõisiti, ku ommal aal kiluliinan säälse viletsuksega, olle' mia nüit meie vallavalitsuksega väegäde rahul. Mestõttu kandidaate olli rasselt koivaga segada, kedä olless valida tahtnu'.
A riigikokku ei naka mia küll üttegi parteid valima.

Muusääs, mes putt üten kommin mainimist saanu' Abdul Turayd, sis tema om vähämbäde üritänü' endä ollemanolo õigustada. A ku Eestimaale nakass koskilt Ahvrigast nink Aasiast musttuhandete kaupa egätsugutsit tüüpõlgureit nink mudusüüjit massumassja sälän üppämä nigu patuudi pääl, vot sis om kuri karjan. Võtass vast kasvai Põhjamaije vigadest õppust.
Vastalisel juhul, mine tiiä, või täide minnä anagramm:
Eesti Vabariik - Breiviki saate!

Kristjan ütles ...

Ei suuda kuidagi hoiduda Anonüümsega vaidlusesse laskumast - küllap mul nõrk iseloom.

Kirjutasin juba pika teksti valmis, aga siis näitasin deliiti - teen hoopis lühidalt: ma ei ole sinu seisukohaga, anonüümne, nõus. Kohe üldse ei ole. Minu arvates on see pinnapealne ja üritab sisulistelt asjadelt tähelepanu juhtida triviaalsele heietusele välimusest.

Mulle meeldivad ka ilusad inimesed - jumala eest, nii on. Aga veel rohkem meeldib mulle seal taga näha sisulist ja asjalikku inimest.

Anonüümne ütles ...

to Kristjan

Asi pole iseloomus vaid selles, et oled tõenäoliselt keskealine. Kui mitte elatud aastatelt siis hingelt kindlasti. Võidunud kampsun, kühmus õlad jne.

Ja blogi autorile ning kõigile teistele - "välimus" ei tähenda soengut ega silmavärvi. Välimus on alati "kõik kokku".

Välimus, see on käitumine, enesevalitsemine, energia, elurõõm. Need kõik kokku moodustavad "välimuse". Välimus on sinu "olemus". Või siis tuleks öelda - välimus peegeldab sisemust.

Abitul blondil tibil peenikeste kepsude peal ei ole head välimust. Kõik saavad aru, et ta on nõrk, hädine ja sõltub alfa-isastest. Laseb end k...pida ja tasuks kaitsevad isased blondi tibi.

Siinsete kommentaaridega ma pidasin silmas, et blogi autor ei ole "tibi" vaid jätab inimesena iseseisva, enesekindla, tugeva mulje. Ja et see on õpetaja puhul oluline.

Kristjan ütles ...

Anonüümsele:

hingelt keskealine - võibolla. Ma nüüd ei teagi - peaks seda äkki komplimendina küpsuse kohta võtma? Sest ma ealt kindlasti keskealine ei ole - Triin ju teab.

Mis puutub inimesesse, siis ma selles osas tegelikusti nõustun - inimene on tõsiseltvõetav, kui ta jääb iseendaks.

Sellegipoolest jääb mulle arusaamatuks, miks tähelepanu ei pälvinud jutu sisu, vaid kõneleja välimus? Miks fraasid nagu: "külmavereline šaakal nagu enamus naisi.", või "Sellise välimusega õpetaja on enamuse õpilaste silmis kindlasti populaarne:))".

Ma saan aru, et kõik see ei ole kindlasti negatiivsee suunitlusega - aga siiski miks? Kogu sellel teemal on piisavalt sisu, et mitte laskuda tasemel a'la Perekool, või Delfi Naistekas.

Anonüümne, sa tundud haritud inimene - miks selline tase?