Reede, 28. juuni 2013

Suur suvehoroskoop

Suur suvi on õues, südameis ja šašlõkivarraste otsas. Suur suvi vajab ka suurt suvehoroskoopi, sest kuidas me muidu teaksime, mida teha, kuidas istuda või astuda, mida süüa, kellega süüa, kas üldse süüa? Käisin jaanipidustuste ajal Viinis, jalutasin Sigmund Freudi jälgedes, jõin palju kohvi ja nosisin Mozarti-nimelisi toite süüa. See kõik viis selleni, et jaanipäeva öösel tabas mind viimaks Suur Teadmine. Sellest saab teie suvi.

Kaljukits
Juuni lõpus korraldab Rahvusvaheline Ökoastroloogide Liit oma sünnipäeva puhul suure paugu Päikese ja Neptuuni vahel. Muutud seetõttu mannetult ülbeks ning hakkad kõigile mäkra mängima. Leiad Neptuuni abiga odavmüügipoest roosad prillid, milliste kandmisest sa ei loobu sügiseni. Soojendad end hommikust õhtuni Päikse käes ning õõtsud ja ümised omaette mõne kuuma suvehiti järgi. Sõbrad ei saa sinust aru, sest  olgem ausad – nende jaoks näed välja nagu lakkamatult värisev roosade prillidega karvane uruloom. Võid (linna)džunglis võnkudes kokku puutuda mõne karvutu ja limase isendiga. On see konn? On see uss? On sel vahet? Ära lihtsalt peale astu. Ettevaatust numbritega: sel suvel on need mõnikord suured, mõnikord väikesed. Jaga julgelt teistega oma pangaarvenumbrit, aga nende kontonumbreid vastu võtmast keeldu kategooriliselt! Vajadusel põgene joostes ning looda, et vastasel on sinust veel vähem võhma.

Veevalaja
Oleks kena, kui saaksid puhata ja mängida! Õudselt kena oleks. Aga mäkra mängiv Kaljukits teab raudkindlalt öelda, et seda sa sel suvel ei saa. Isegi kui sul tekib tööl võimalus võtta väike paus, ära mitte mingil juhul riskeeri. Proovi kogu töö üksi ja võimalikult kiiresti, ent äärmiselt, lausa peensusteni korralikult ära teha. Suvel on selleks parim aeg – puhkavad kolleegid ei sega sind eriti ning õues on enamasti niikuinii kehv suusailm! Kui kogu töö, sh ka ülemuse oma saab tehtud, võid lubada endale pisikese veeprotseduuri. Too köögist klaas vett, joo see lonkshaaval ära, ohka omaette ning lase aga edasi! Ära lemmikloomi unarusse jätta – Kaljukitsed kipuvad roosade prillide tõttu koperdama ning võivad kogemata kellelegi peale astuda. Tunned vajadust rohkem ringi liikuda ning „seda“ otsida. Mida? Ma ei tea, mida. Sa ise ka ei tea, olgem ausad.

Kalad
Sind on sel suvel väga kerge rajalt maha võtta: näed jälle mingit huvitavat teeviita, unustad automaatselt, et olid tegelikult teel vanaema juurde maasikaid korjama, ja imetled järjekordset kurjade kapitalistide poolt lagunema jäetud kultuuriväärtust keset kohalikku kolgast. Otsid suurt ja romantilist armastust maa alt ja maa pealt, vaenlaste ja sõprade hulgast, aga kuna sa ei leia, siis mitte keegi ei anna sulle suve lõpuks andeks, et oled tegelikult liiderdaja, laiskvorst ning tainapea. Maasikamoosist võid ka vuntsid puhtaks pühkida, sest vanaema jagab keedised laiali ikkagi nende lähedaste vahel, kes tegelikult ka ta peenarde kohal küürutada viitsivad. Veenuse kvadraat Vilsandiga paneb sind otsima kultuuri ja loomingulisust, samas ei suuda sa valida – kas Elton John või Jaan Tätte või Elton John või Jaan Tätte või...

Jäär
On ideaalne aeg tegeleda oma sisemise iluga, aga kuna see on sinu jaoks ületamatu ülesanne, piirdud vaid välimuse vuntsimisega. Asi seegi, kas pole? Marsi ja Twixiga liialdamine mõjub nii kõhule kui kehale halvasti, mistõttu hoidu nende ületarbimisest – võta vahelduseks Snickers. Kipud tegema suuri sõnu – ole mõistlik, hoia majandussurutise ajal ressursse kokku ning proovi teha veidi väiksemaid. Augustikuu kolmandal teisipäeval on oht ajada segi, kas on taasiseseisvumispäev või vabariigi aastapäev ja kes tegelikult ütles, et ükskord me võidame niikuinii. See inimene tuleks vastutusele võtta, sest sina pole seni ju mitte midagi võitnud. Katkised asjad tekitavad pidevalt vajaduse osta uued ja terved asjad asemele. Naudid kiirust, eriti suhetes, mistõttu räägid terve suvi ainult lõpetamata lausetega ja ootad, et teised...

Sõnn
Võimalik, et su ellu saabub tasakaal rahaliste võimaluste ja vajaduste vahel. Samas on võimalik, et seda tasakaalu siiski ei saabu. Intiimses plaanis oled kohati liiga kaine ja asjalik – esitad partnerile tilkagi võtmata kummalisi küsimusi, mistõttu nad kas varakult koju kipuvad või torisedes selja keeravad. Miks ta peaks tahtma keset kirelõõma vestelda teemal, kes on Eesti suurim liberaal või mille järgi õpetajate töökoormust tegelikult tuleks mõõta? Kui mõlemad olete aga näiteks politogoogid või pedaloogid, vabandust, politoloogid või pedagoogid, siis võib muidugi tegu olla vallatu sissejuhatusega vastavasse rollimängu. Laiemas plaanis mõistab aga iga Sõnn, et hapukurgihooaeg saab kord otsa ning algab järjekordne valimiskampaania ja/või kooliaasta. Satud kokku inimesega, kes mängib mingit kindlat rolli. Võimalik, et ta on näitleja mõnes tuntud teleseriaalis.

Kaksikud
Seis on soodne lugupidamise saavutamiseks, aga kuna kipud aeg-ajalt ropendama ja vanduma, mõnikord isegi süütuil silmil, ent libedal keelel luiskama, teenid välja hoopis tõsise lugupidamatuse. Sul on kalduvus süüa ahnelt kahe suupoolega, mistõttu ole sel suvel ettevaatlikum, eriti suurte tükkide hammustamisel – näri iga hamba eest vähemalt ühe korra. Tükid, mis suu lõhki kipuvad ajama, lõika väiksemaks või viska koerale. Tead küll, et EMO-s on pikad järjekorrad. Suvi soosib värvilisi pilte – võta fototöötlusprogrammilt must-valge filter maha, palun. Hoidu asjadest, millest sul puudub selge ülevaade – pelgalt altvaate põhjal langetatud otsused ei pruugi olla objektiivsed. Millised on sinu alateadlikud hirmud, lootused ja unistused? Kas oskad iseseisvalt neile küsimustele vastata? Kui jääd hätta, siis hispaania maheastroloogide hinnangul on suvi sinu jaoks ideaalne aeg puudega, aga ka teiste taimedega suhtlemiseks – küsi, äkki mõnel männil või hoopis tikripõõsal on vastused olemas.

Vähk
Oleks mõistlik, kui suudaksid enne suvepuhkust kõik tööd ja tegemised ära lõpetada, aga millal sa viimati mõistlik olid, eks ole? Mina ka ei mäleta. Kas sa oled enda vastu aus? Kui vastasid sellele küsimusele jaatavalt, siis ei ole, kui eitavalt, siis oled. Portaali astro24.ee andmetel kehtib sulle sel suvel reegel, kes viimasena naerab, see naerab viimasena. Üldiselt ei saa viimasena naerja lihtsalt naljast aru, nii et püüa vähemalt eelviimasenagi korraks turtsatada. Sedasi väldid piinlikke olukordi. Annad laenu, aga küsid seda ka ise – vajadused, võimalused ning intressimäär on vähemalt ühele osapoolele selged. Võid sattuda negatiivse kriitikatule alla, samas võid saada ka positiivseid kommentaare – kõik oleneb sellest, kas kukkusid teisele kaevatud auku ise sisse või suutsid ikkagi ringiga mööda minna. Kipud igas põõsas tonti nägema. Võib-olla tasuks üle mõelda, mida ja kui palju jood.

Lõvi
On asju, millest sa oled teadlik, aga on ka asju, millest sa teadlik ei ole. Viimased asjad ajavad sind segadusse. Lepinguid sõlmides allkirjasta need piimaga ja lisa ebatäielikud lugemissoovitused – ametnike hämming on nii suurem ning saad võtta rohkem aega lepingute peenikese teksti lugemiseks. Igaks juhuks triigi lepingud enne allkirjastamist ka ise üle! Kas julged endale silma vaadata? Kui ei julge, on soovitatav paar tundi veel magada. Kui lõpuks endale silma vaatamine enam ei peluta, võid juuste kammimise järel uksest välja astumist proovida. Esialgu oota trepikojas. Kui naabritädi risti ette lüües tagasi oma korterisse tõmbub, joo korralik tass kohvi ja istu toas veel umbes tunnike. Sel hetkel võib sulle tunduda hea idee kirjutada möödunud suveöö(de)st raamat. Ausalt, ei ole tarvis.

Neitsi
Milline on su suhe sõprade ja naabritega? Oled kindel? Päris kindel?! Järgmine kord kohtudes küsi, mida nemad arvavad. Kui näed kerkivaid kulme, siis ilmselt neile ikkagi ei imponeeri su vannitoa-aariad. Positiivsemal juhul liiguvad sinu ja su sõprade-naabrite suhted kolmnurksel marsruudil šašlõkivardad-grillsüsi-ketšupipudel. Mõtle, kas oled kõigile neilt laenatud asjad tagastanud. Vastasel juhul võid oma kaigastest kodaraid leida. Kui üksindustunne hinge poeb, võta ühendust sõbraga, kelle mõni aeg tagasi ehk unarusse jätsid. Ta ei reageeri? Põhja-Euroopa Marusaturnlaste Ühingu esimees sinu asemel ei imestaks. Tema teab, et sinu sõber pole täna see, kes ta oli eile, aga ka sina pole homme enam see, kes oled täna. Ole aus ja avameelne – kui midagi on viltu, tunnista, et see meeldib sulle ikkagi.

Kaalud
Käes on hetk, kus nii mõnigi külvatud seeme võib vilju kandma hakata, eriti just juulis, hilisemad idanejad aga ka augustikuus, sõltuvalt sordi külviperioodist. Positiivsel juhul on su suvi harmooniline, negatiivsel juhul täielikus dissonantsis. Saturn on natuke laperdama läinud – ole ettevaatlik, võid pea ära lüüa. Samas võib kerge peapõrutus panna sind nägema vastassugupoolt hoopis uues valguses – punases, sinises, rohelises, võib-olla kollaseski... Mõtle suve jooksul järele, kes sa tegelikult olla tahad – mees või naine, vana või noor, vaba või vallaline? Võid oma eluteatris olla peategelane, kui haarad sel perutaval ratsul ohjad. Algav etendus võib kujuneda muljeterohkeks, aga seda nii heas kui halvas tähenduses. Puutud kokku eksootiliste inimestega – nii mõnigi lõunaeestlane võib põhja ära eksida (või vastupidi). Ole hea, aita tal koduküla üles leida.

Skorpion
Kui käid ringi lahtiste silmade ja avatud meelega, suudad suure tõenäosusega läbida suve valusate vigastusteta. Võib-olla paar korda kergelt komistad, aga ole ettevaatlik – see ei olnud taevalik ilmutus, vaid lihtsalt ebaõnn, mistõttu võid tähenduslikuma sisu otsimisest loobuda. Mõni tuttav võib rääkida asju, mis sul suu ammuli võtavad – pane suu kinni, nii on viisakam ja süda ei jahtu ära. Elumaastik on müstiline, kohati maagilinegi – aga ei, sa ei ole kääbik Bilbo Paunaste, pane midagi mõistlikumat selga, palun. Keegi võib proovida sulle ajupesu teha. Loobu protseduurist, ent avalda soovi peapesu järele. Küsija suu pihta ometi ei lööda. Võib-olla vastu kukalt ehk... Keerulisematele konfliktidele võid läheneda irdriimides – see ajab vastase segadusse ning ta võib lihtsamini alla anda. Samas püsib oht, et satud irdriimimeistri otsa.

Ambur
Sisened suveperioodil ruumidesse enamasti läbi ukse, võib juhtuda, et paaril korral kasutad akent. Juuli keskpaigani eelistad šašlõkki, seejärel keskendud rohkem jäätisele. Ette võib tulla seinast-seina-olukordi: vajad aega erinevate probleemide üle mõtlemiseks, mistõttu tammud mööda tuba ringi ühe seina juurest teiseni. Planetaarsed vibratsioonid võivad Brasiilia Vahatamata Astroloogide Ühenduse sõnul muutuda sügavamaks, mistõttu tekib liigse uljuse tõttu uppumisoht lausa kaldal. Rolli mängib see, kas ajasid uute ujukatega uhkustades kellelegi liiva silma või mitte. Mis sinust suve lõpuks saab? Kui näed unes taevalikku armastust, hakka seda kuulutama kohe sellest ajast peale. Kui taevalikku armastust sulle unes ei ilmu (mis on hoopis tõenäolisem), on aeg enda reliikvial patareisid vahetada.

1 kommentaar:

netikink ütles ...

Kuna ma ise kaljukits, siis see soovitus oli ikka eriti huvitav :) Loodetavasti on tegu ikka naljaga ja mingid Ökoastroloogid sünnipäevaks erilist kingitust ei tekita.

Aga numbrid on jah - kord suured ja kord väikesed :)