Laupäev, 21. mai 2011

Päeva idu: naiste versus meeste rinnad

Kõrvaloleval pildil on - üllatus, üllatus - meesmodell Andrej Pejic, kellele on (tõenäoliselt) kunstilistel eesmärkidel tehtud naiselik soeng, naiselik meik ning keda on pildistatud naiselikus poosis. Välismaise ajakirjaga läks aga seekord nii, et väljaannet müüvad ketid lasid ajakirjad spetsiaalsetesse kaanepilti varjavatesse kottidesse panna. Sedasi käitutakse sealmaal, s.o USA-s, pornoajakirjadega - väljaannete pealkirjad jäävad paistma, paljaste (üla)kehadega naised ise mitte. Siinkohal aga tekkis ühe sotsioloogilise kajami autoritel - ning nende postitust lugedes ka minul - küsimus, mis muudab ühe keha siivutuks? Miks muudel ajakirjadel a la kehakultuuri kajastavatel väljaannetel on palja ülakehaga mehed aktsepteeritavad ning neid kaanepilte katvatesse kottidesse ei topita? Kuna antud juhul näeb Andrej oma androgüünse ehk teisisõnu lihtsalt "mehelike muskliteta" torso, naiseliku soengu, meigi ja poosi tõttu liiga ebamehelik välja, tuleb ta kinni katta? Põhiline küsimus ongi Andrej "rinnad" - need on liiga selgelt aimatavalt naiselikud.

Viidatud kajam küsibki - millistel alustel on naiste rinnad just nii selgelt rinnad, et neid peab ilmtingimata ühiskonna ja avalikkuse eest varjama, millistel alustel on meeste rind aga lihtsalt rind või torso, et seda varjama ei pea. Kui antud noormehe rinnad kaetakse kinni, aga nii mõnegi suure mehe pea C-korvi-mõõdulised meesterinnad võivad vabalt avalikus kohas torso-sildi all ringi lehvida, siis kust läheb piir rinna/torso ja rindade vahel? Kui mõne naise rinnad on sama nähtamatud kui Andrej "rinnad", soeng mehelik ja meik olematu, kas siis tema võiks särgita ringi käia? Suure tõenäosusega mitte... Välgutada võib siiski ainult meesterindasid, naistetorsosid mitte.

Ma ei nõua naistele palja ülakehaga käimise õigust, vaid lihtsalt juhin tähelepanu teatavale topeltmoraalile ühiskonnas.

2 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

12 points sulle topeltmoraali teema pystitamise eest:
Konkreetsel juhul on muidugi tegemist super tööga fotograafi ja ...mis iganes stilist see on, poolt.
Tegemist on ääretult sensuaalse fotoga. Pealegi sellise sensuaalsusega, mis tekitab...arusaamatust.
Ilmselt on sellised Inglid. Sensuaalsed ja seksuaalsed, aga sootud.
See tekitab traditsionaalses WASP-maailmas segadust:)

Henri Kiivit ütles ...

Topeltmoraal on küll erinevaid aspekte arvesse võttes kaheldav aga pilt on küll väga hea!