Neljapäev, 28. aprill 2011

Mittenaismentoreid - et oleks tasakaalus!

Mainisin oma laupäevases kajamipostituses, et otsin eelistatult naismentorit, kuna tahes-tahtmata (ning minu hinnangul õnnetuseks) on tänases ühiskonnas naiste-meeste elu- ja karjääriteekonnad erinevad. Ometi poetati kommentaariumis korduvalt, et ka mees võib olla naisele hea mentor. Olin nõus siis ja olen nõus veel praegugi. Tasakaalustamise mõttes toon lühidalt välja kaks meest, kes mind ühel või teisel moel inspireerinud ja motiveerinud on (ja taaskord tegemist tuntud inimestega):

Michael Jackson - lugedes tema elulugu(sid), aga eriti seda "Moonwalki"-nimelist, millise ta ise kirja pani, saab üsna hea ettekujutuse sellest, mida läheb vaja, kui palju pühendumist ja eneseusku on tarvis, et oma erialal maailmaklassini välja jõuda.

David Vseviov - muhe ja arvestatav arvamusliider Eestis. Kuulan juba pikemat aega Vikerraadio arhiivist "Müstilise Venemaa" saateid, mis - lisaks teadmistele naaberriigi tegemistest, ajaloost - annavad vihjeid selle kohta, kuidas saada Eksperdiks suure algustähega.


Kolmas mittenaismentor, aga ka mittemeesmentor on
minu jaoks muusika. Muusikal on omadus mind endaga täielikult kaasa haarata, anda vihjeid elamiseks, olemiseks, tegutsemiseks. Sellega on ainult see häda, et kuulan sageli muusikat, mis ei ole nii positiivne, optimistlik, lilleline ja tiivustav, vaid pigem ühiskonna- ja enesekriitiline - see küll inspireerib, ent ei motiveeri. Muusikaga koos on mul kergem langeda kui tõusta, mistõttu kipun meeliskollektiive kuulates musta auku vajuma.Võib-olla käesolev ning eelnevgi postitus aitavad mõista, millist mentorit ma endale otsin? Võib-olla lähenen aga mentorlusele vale nurga alt? Ma ei otsigi nii väga erialamentorit, vaid pigem mõtteviisimentorit ja/või positiivse-muutuse-mentorit ja/või elu(stiili)mentorit - mis lükkab neid inimesi tagant ehk millest nad igapäevaselt vaimselt toituvad/on toitunud, kuidas ja kust on nad leidnud motivatsiooni ja inspiratsiooni, jõudmaks sinna, kus nad on, olemaks sellised, nagu nad on. Selle pärast oligi mu võimalike mentorite nimekirjas ka nt minust noorem Iiris Vesik. Võib-olla teen endale lähedal seisvatele eluekspertidele tõesti liiga, ent paratamatult kipub nt nii olema, et lähedalseisjaid näeb, neist ja nende tegemistest kuuleb vähem ja harvem. Siiski korjan oma ivasid ka nendelt - häid mõtteid ja motivatsiooni ei ole kunagi liiga palju!

1 kommentaar:

Eve Piibeleht ütles ...

Kui mina Fontese mentorite koolis käisin, oli seal naisi küll meeste kõrval kaduvväike osa, nii et mehi koolitatud mentoritena on kahtlemata rohkem ja neid on kergem leida.
Aga kui huvi on, võid ühendust võtta. Aadressi leiad profiilist.