Kolmapäev, 19. november 2014

MEESTEPÄEVA ERI: 3 arusaama meestest

Tänase rahvusvahelise meestepäeva (vt siia või siia) puhul järan pisut ja poolhumoorikalt just viimasel ajal sageli mu kõrva kriipima juhtunud 3 (väär)arvamust meeste kohta. Stereotüüpilisi või lihtsalt kummalisi tõekspidamisi mõlema sugupoole suunas on mõistagi rohkem, kui üks hommikupoolik aega kirja panna annab, nii et võite loetelu ise kommentaariumis jätkata. Viisakalt.

ARUSAAM NR 1. Meestele ei kingita lilli.

Miks?

Mida mehed kurja teinud on, et neile lille pihku pista ei tohi? Lähevad pehmoks kätte, kui õrnemat õiekest näevad? Ah et mehed ei söö lilli? Ega naised ka lilli ei söö, kergitan saladuselt pisut katet. Aga kui ma võtan juba vaevaks inimesele lilli kinkida, siis ma väärtustan seda inimest – on ta siis parajasti mees või naine. Võtke lihtsalt lilled vastu! Võib seda tehes ka naeratada. Aga ei pea.

ARUSAAM NR 2. Meestele ei sobi pikad juuksed.

Ah?

Nii nagu naistele ei sobi lühikesed juuksed? Sest pikkade juustega mehed lähevad pehmoks kätte, kui pusade lahtikammimist lihtsustavat palsamit kasutavad? Enamik mu sõpru teab, et mul on nõrkus pikkade juustega meeste vastu, nii et kui teile endale pikad juuksed vähegi meeldivad, kasvatage terviseks, mehed. Võib juukseid hooldades kasutada ka palsamit, hoolimata nende pikkusest. Aga ei pea.

ARUSAAM NR 3. Meestele ei meeldi värvilised sokid.

Möh?

Eile läksin poodi sokke ostma. Oli tarvis. Vaatasin leti ääres naistesokke ja meestesokke. Meestele mõeldud sokid olid (nagu ikka) valdavalt musta värvi, heal juhul kahe või kolme neutraalsemat värvi triibu või ruuduga säärel. Kui ma kunagi ammu leidsin ühele noormehele kingiks beežid punaseruudulise mustriga sokid, oli seltskond tema kaunitest kapukatest vaimustunud. Mees väärib natuke rohkem värvi oma jalgade otsa, ma arvan. Võib muidugi kanda ka musti sokke. Aga ei pea!

Mina ostsin eile endale siiski mustad meestesokid, sest need olid naistesokkidest lihtsalt poole odavamad. Natuke suuremad ka, kui mul tarvis olnuks, aga rohkem sokki väiksema raha eest – kes sellise tehingu küll tegemata oleks jätnud?! 

Head meestepäeva, mehed! Nii need mehed, kes poolde selga ulatuvate juuste lehvides, lilled habemesse põimitult kapist hommikuti värvilisi sokke valivad; need mehed, kes oma igasuguste juusteta pead silitades musti sokke eelistavad ning tänavad oma rängale õietolmuallergiale mõeldes õnne, et talvel lilli ei kasva; kui need mehed, kes nende 2 näite vahele kuhugi mahuvad! Olge muhedad!


Tähelepanu! Tegemist on arusaamadega, millega olen isiklikult lähiminevikus kokku puutunud. Kirjutis ei pretendeeri absoluutsele ega lõplikule tõele.

4 kommentaari:

Kristjan ütles ...

Väga toredad punktid, Triin.
Kuid ma kommenteeriks omast meheseisukohast veidi neid:

1. Meestele ei kingita lilli.
Ega lill mehele liiga küll tee, kuid arukam on kinkida mehele asju, mida ta rohkem hindab - näiteks head õlut. Eestis valmistatakse viimasel ajal ohtrate väiketootjate poolt kohutavalt palju head õlut. Muidugi, võib juhtuda, et satute väheõllekultuurilise mehe otsa, kes on piirdunud vaid enamlevinud Saku, või Coq'iga. Siis tasub mehele alustuseks kinkida üks viisakas õlleklaas ja siis alles head õlut.
Peale selle - kui õlut peetakse enamjaolt meeste joogiks, siis pole harv juhus, et õlu võib olla sama edukalt ka naiste jook. Koguni nii, et ka naised õlut lilledele eelistama hakkavad.

2. Pikad juuksed
Olen olnud pikkade, lühikeste ja poolpikkade juutsega. Igat pidi nagu sobib. Üleüldse ei maksa seda pehmovärki väga südamesse võtta. Võrreldes Priit Pulleritsuga on kõik mehed niikuinii lõdipüksid ja pehmod.

Sokid
Värvilised sokid on toredad, kuid musta värvi sokid on ekspluatatsiooni seisukohalt mugavamad. Nimelt maksab sokke ostes neid hankida hulgi, jäädes värvi- ja margitruuks. Siis pole hiljem vaja sokkidele paarilisi otsida ja neid saab kapist võtta pea käsikaudu. Üks pluss veel - kui juhtub sokki auk tulema, siis kuulub äraviskamisele vaid üks sokk paarist - teist saab edukalt edasi kanda.
Küll aga häirib mind muude kehakatete värvivaesus rõivakaupluste meesteosakonnas. teine asi veel - enamasti on kujunenud, et naistele on eraldatud kauplustes kolmveerand aga meestele vaid veerand põrandapinnast. Seetõttu on ka nende värvivaeste riiete valik väga väike ja see on halb.

Morgie ütles ...

1. Kõik mehed ei joo õlut. Õlu ei ole igale mehele universaalselt sobiv kingitus. 1.a. Mõnigi naine hindaks lillekimbust enam huvitavat õllesorti.
2. Meeste seas esineb soospetsiifilist loomulikku kiilanemist, mistõttu paljudel meestel on ülilühike soeng ainumõeldav valik
3. Ka mehed suudavad sokke sorteerida.

Morgie ütles ...
Autor on selle kommentaari eemaldanud.
myhuonglequyen ütles ...

Thanks for sharing, nice post! Post really provice useful information!

Công ty vận chuyển hàng nước ngoài FadoExpress hàng đầu chuyên vận chuyển, chuyển phát nhanh siêu tốc đi khắp thế giới, nổi bật là dịch vụ gửi hàng đi mỹ, gửi hàng đi úcgửi hàng đi đài loan và dịch vụ chuyển phát nhanh đi hàn quốc uy tín, giá rẻ