esmaspäev, 20. mai 2013

AH SA RAKS! Tähelepanu, tallinlased: päike loojub läände! (FOTOD)

Argipäeva varahommikul Tallinna kesklinnas tehtud silmvaatlus näitab, et päike on tõusnud idast. Päike on idast tõusnud aga näiteks ka Mustamäel, Lasnamäel ja Õismäel. On oodata, et päike jätkab oma tõusmist, kuni ühel hetkel õhtul loojub ning seda siis juba läände.

Päikese kulgemist idast läände on oodata täna nii Liivalaia tänaval, Tartu kui ka Narva maanteel, aga siinkirjutajale on tulnud teateid, et antud teekond on jälgitav tegelikult üle kogu Eesti. Võib juhtuda, et Pärnu maanteel on päike aeg-ajalt pisut pilve taga, aga see ei tähenda, et päike läände ei loojuks.

Tähelepanu! Seoses suvise päevade pikenemisega on oodata, et päike liigub prognoosi kohaselt 21. juunini mööda taevakaart talvisest tavast veidi kauem. Seejärel päikese liikumine idast läände muutub taas kiiremaks. Palun lugejail hoolikalt jälgida, et kannate päikese kõrgperioodil kaitsvaid prille ning paljastatud ihu puhul aplikeerite teile sobivaid kaitsekreeme.

Pildil on päike juba jõudnud oma tavapärasesse loojumisstaadiumisse läänekaares.Aitäh, Postimees, inspireerivate uudiste eest harilikest ummikutest hariliku tööpäeva õhtul (nt siin või siin). Pakun vastu ülalkirjutatud uudisidee igaks argihommikuks!

1 kommentaar:

Anonüümne ütles ...

Kümnesse.

Kui võtta asja veel natuke laiemalt, siis Postimehe puhul on hakanud parajalt üle viskama see, et Savisaare&Co halvas valguses näitamise nimel tegeldakse järjekindlalt Tallinna kui sellise halvustamisega. Sageli sellega kaasnevalt ka (vahel isegi mitte eriti) kaudse tallinlaste halvustamisega. Ma ei kannata Savisaart ja kindlasti ei hääleta Keski, kuid sellise taktikaga mind küll Postimehe lemmikute poolt hääletama ka ei meelita.