Neljapäev, 1. jaanuar 2009

Planeedikodaniku tiir ümber päikese..

Olles end Draakoni-kommide ja sobiv-vajaliku muusikaga õigesse konditsiooni viinud, on aeg teha kokkuvõte vähem kui 21 tundi tagasi otsa saanud aastast. Isiklikuks eluks ja isiklikust elust tehtud kokkuvõte sai märksa pikem, aga ega's "avalikkust" saa sellise müraga üle külvata. Seega taas, juba vist isegi traditsiooniks saanud (või ehk hoopis rutiiniks?) kultuuriaasta kokkuvõte:

1. 11.jaanuar: Coca-Cola Plaza, film "Kuldne kompass". Kuna antud fantastikasari Philip Pullman'i sulest on läbi loetud, vedasid mu fantastilised jalad mind sarja esimese raamatu kohta kedratud filmi ka vaatama. Film oli film. Raamat on parem!

2.
1.veebruar: Konverents "Ta
rtu rahu ja tänapäev" Rahvusraamatukogus. Palju sõnavõtte, mida kõrvad kuulsid, silmad nägid. Mõni elavam, rahvuslikum, mõni rahulikum, mõistlikum ja... küsimused-arutelud. Tartu rahu saatust see mingil moel mu teada mõjutanud ei ole.

3. 8.veebruar: Woodstock, Diskreetse Mango Trio ja Zetod. Trill-trall-trullal-laa. "Valgõ jänes" om küll üts hia laul!

4. 16.veebruar: Estonia kontserdisaal, Jakob Westholmi Gümnaasiumi vilistlaste kokkutulek. Hiljem õhtul käisin kinos Johnny-jahil: Coca-Cola Plaza, film "Sweeney Todd". Lõpp ei olnud üldse minu maitse järgi - Johnny suri
ära. Lõdvalt. Pea mingisuguse võitluseta. Nii ikka ei saa ju?! Head näitlejad mängisid, igatahes. Johnny ja Alan Rickman kahekesi on juba liialt meeldiv vaate- ja kuuldepilt. Ja see muusika... läbilõikavalt hea!

5. 23.veebruar: kino "Sõprus", film "Sügisball". Lauri Saatpalu oli ka seansil. Oh, seda rõõõõõmu! Film jäi veidi hoomamatuks. Elu on niigi mõnikord liialt masendav, milleks siis veel niivõrd masendavaid filme teha? Naistest oli mul kahju, meestele oleks tahtnud üldjuhul piki kuppu lüüa. Hiljuti kogemata juhtunud teistkordne vaatamine ei teinud asja üldse rõõmsamaks.

6. 25.veebruar: TTÜ kino, film "Tallinn pimeduses". Naljakas oli, tõsiselt! Soovitan. Puhas huumor. "Hea, et silma ei läin'd!"

7. 29.veebruar-2.märts: reis Soome. Kõige muu hulgas käisin Tennis Museos Pixari näitusel, kus oli s
uur ülevaade Pixari töödest-tegemistest, kõigist anima-tegelastest jpm. Ja samal ööl laulsin elus esimest (ja seni ka viimast) korda karaoket. :) Kividega ega tomatitega ei visatud, seega tundub, et õnnestus. ;) "Kannu kõrts" - siit ma tulen! (Hah. :)

8. 7.märts: klubi "Hollywood", Metsatöll ja plaadi "Iivakivi" esitluskontsert. Päris juukseid lehvitama panevat vaba õhkkonda mu meelest ei olnud
ning Lauri Õunapuu nägi äärmiselt väsinud, lausa surmani väsinud, välja. Aga plaat on hea!

9. 17.märts: TTÜ kino, film "Noored kotkad". Igivana Eesti sõjafilm. Tummfilm ka veel kauba peale. Oli
ka natuke humoorikas. Soovitan.

10. 21.märts: Juuksur, Kriminaalne Elevant ja plaadi "Kuul" esitluskontsert. Lemmik lavastaar oli ikka Eno. Ja minu meelest legendaarne "Ku-ku!" tuli ka kenasti mu mäletamis
t mööda esitusele, kuigi see sugugi mitte selle plaadi lugu ei ole. Hea! Väga hea! Rohkem kui rahul! :)

11. 29.märts: hotell "Olümpia", konverents "Sotsiaaldemokraatia 21.sajandil". Hariv.

12. 21.aprill: Mustpeade maja, TTÜ Kammerkoori ja Rootsi T
ehnikaülikooli segakoori (või kuidasiganes nende nimi nüüd ka täpselt ei olnud) ühiskontsert. Ma polnud kunagi varem nii palju rootsi keeles laulnud. Aga see polnud sugugi veel rekord..

13. 25.-27.aprill: TTÜ Kammerkoor Rootsis. Lendasin esimest korda elus aeroplaaniga. Ja hirmu ei tekkinudki.. Reis iseenesest oli üks suur huumoripilv. Ja mu fantastilised jalakesed said fantastiliselt palju kõndida. Ja Rootsis müüdi lagritsat! Ja ma ostsin Rootsist lagritsat! Ja ma sõin selle kõik ära! Ja tantsida sai ka! Seega, see, et ma kõik lagritsa ära sõin, ei tähendanud lõppude lõpuks mitte midagi. Ja äärmiselt huvitavalt peavad nood kammerkoorlased seal pidu. Süüa üldse ei saanud, kogu aeg oli vaja laulda. Seal kooris on kõik ilusad ja saledad inimesed. :)

14. 3.mai: Hark
u vald, "Teeme ära 2008". Tegime ära, aga palju jäi veel teha. Ja kuulduste järgi on Harku vallast meie poolt kokku kogutud prügi ikka veel ära viimata, mis on natuke muserdav. Aga päris huvitav oli kaevata maast välja kasvuhoonet, astuda nael läbi kummiku, kuulda imelikku suminat kuskil sodi all ning mõne aja pärast teada saada, et tegemist oli herilasega, vaadelda ebaseaduslikes suvilates elavate kaasmaalaste muretut grillimist ja süüa pärast pikka koristustööd hernesuppi.

15. 11.mai: Tallinna Metodistide kiriku kohvik, esinemine vokaalrühmitusega Treee. Ma ei mäletagi, kas tamburiin kuulus tol korral minu ampluaasse. Tõenäoliselt kuulus. Härra Einar Laigna pidas ka loengu sümbolitest ja sumeritest ja võimalikust maailmalõpust 12.detsembril 2012.aastal. Tegelikult ta vist maailmalõpule niiväga ei keskendunud, rohkem ikka sümbolitest rääkis. Aga mainis ikkagi tulnukad (anunnakid) ja sumerite ennustused ära. Jaa! Palju ei ole enam aega jäänud...

16. 13.mai: Viljandi Jazzikohvik, esinemine saksofonitrioga Treee. Pakutud praad oli koduse maitsega, aga kahjuks liiga suur - ma ei jõudnud seda ära süüa. Ja meie üllatusliige oli ikka üks naljakas poiss. Ta tegi fillid. Palju fillid tegi. Disko!

17. 25.mai: Salme kultuurikeskus, esinemine, Hõpõhõim. Lõõritasin. Kõvasti. Nagu ikka.

18. 31.mai: Vabaõhumuuseum, esinemine, Hõpõhõim. Lõõritasin ve
el kõvemini. Nagu ikka.

19. 2.juuni: Ühiselamutuba nr 518B, film "Horton Hears a Who". Ma vist ei ole lapse-east veel välja kasvanud. Lastefilmid ja -raamatud käivad minuga meeldivalt ja igapäevaselt kaasas. Tol hetkel võisin ka muidugi proovida huumoriga lappida küllaltki ebanaljakaid rebendeid.


20. 8.juuni: Tallinn, Harju mägi, esinemine, Hõpõhõim. Leelotasin. Mõne jaoks ka üllatavalt teisiti kui too ette oli kujutanud.

21. 9.juuni: esim
ene tööpäev rahamaailmas.

22. 29.juuni: Soome, Helsinki, Linnanmäki lõbustuspark. Täiesti kohutavalt lõbus oli. Kõhulihased olid konstantselt krampis ja häälepaelad said asjalikku :) trenni - õigemini natuke teises järjekorras. Kõigepealt ma üldjuhul karjusin üle lõbustuspargi (no sõida ise nägu ees ülikiirelt maapinna suunas) ja siis naersin üle lõbustuspargi seda, kui kõvasti ma karjusin. Panin juurde ka pildi stiilinäitega, kui suure suuga ma nende ameerikamägede peal tõenäoliselt kisendasin. :P Tahan veel! :D

23. 1.juuli: Coca-Cola Plaz
a, film "Narnia kroonikad: Prints Caspian". Järjekordne fantastikasari, mis mul igiammu läbiloetud sai. Teine osa. Seitsmest. Hea film, hea filmimuusika. Parem proov raamatut filmilindile jäädvustada kui Pullman'i Tema tumedate ainete seeria puhul.

24. 8.juuli: Tallinna loomaaed. Kahjuks elevante ei näinud, sest läksime loomaaeda liiga hilja, aga nalja sai sellegi poolest. Paljudel loomadel olid pojad, kes tegid ikka meeletult komöödiat. :) Suurepärane aeg loomaaeda minekuks on sellest kõigest järeldades - juuli algus! Järgmisel aastal arvestan. :)

25. 12-13.juuli: möödunud aasta ainuke pikem jalgrattasõit - 40 km Kehra ümbruses, Vikipalus ja Mustjõel. Minu fantastilised jalakesed olid õnneliku
d. Oleksid küll rohkem tahtnud vändata, aga olid rahul ka läbitud kilomeetritega. Ilm oli ilus. Ja üks nastik peesitas keset teed. Polnud varem näinud nii lähedalt. :) Juhhei! Eesootaval suvel soovin pikemat jalgrattamatka! :)

26. 16
.juuli: Ülemiste, Peetri pizza, leidsin kassipoja, kelle nimeks sai Dusja. Tegelikult ütlesin ma talle pidevalt "Tule siia!", aga ta ei kuulanud mind, ja lõpuks ma ei jõudnud enam korrata kahte sama sõna järjest ja aina pehmemaks läks keel ja välja tuli "Dusja!". :) Tädi, kes ta hiljem endale võttis, nimetas ta Murdinandiks. :)

27. 16.juuli: Pirita klooster, Dagö kontsert "Väljamõeldud lood". Sellest oli ka eraldi sissekanne suvel millalgi, nii et ma seda hurraa!-d ei hakka uuesti hüüdma (kuigi tegelikult võiks ju). Ma ei saa aru, miks teil oli vaja laiali minna?!?

28. 1.august: Setumaa, Saatse küla, päätnitsapäiv. Traditsiooniline visiit. Kahjuks pole jõudnud veel ülevaatlikku sissekannet teha, aga küll see tuleb! Kunagi ei tohi lakata lootmast! Sõime, jõime, rändasime, lõime tantsu ka.

29. 19.august: Lauluväljak, öölaulupidu "Märkamisaeg". 7 tundi l
aulmist järjest kurnas jalad, kurnas hääle, aga süda muutus rõõmsaks ja sini-must-valgeks ja isamaaliseks ja tunneb end siiani heldinult, kui keegi öölaulupidu peaks manima. :)

30. 27.-28.august: reis Petserimaale. Eelmise aasta horoskoop läks täide. Nii üllatav kui see ka ei ole. Ära käisin. Kõik seal nähtu küll väga ei rõõmustanud, aga ära käisin. Ja ma olen õnne
lik! Ja õnnetu ka, sest teadagi ei saa ju sinna vabalt igal ajal minna kui pähe tulema peaks idee mõni selline. (Milline meeliülendav lauseehitus!)

Ausalt öeldes on nimekiri miljon korda pikem kui eelmisel aastal. Mul hakkab juba sõrmekramp tekkima...

31. 30.august: Raasiku rahvamaja, Craca 40.juubelikontsert- pidu. Anija ja Raasiku ja veel
mõningates ümberkaudsetes valdades legendaarseks saanud bändi Craca juubelikontsert, kus peaesineja(te) muusika paitas kõrvu. Ja üks Nõtke Nisu tegi ka taas lavalise ülesastumise, mis kukkus välja. (Omadussõna tuleb ise juurde mõelda.)

32. 11.september: Kaitseliiduline varahommik TTÜ spordihoone juures. Palju liiva läks suhu ja silma, aga kätekõverdused said tehtud, telk sai püsti, padrunid salve, haavatu üle kivide ja kändude ja läbi männipadriku veetud ning auto tõmbasime ka köiega... edasi. Ma sain lõppude lõpuks meheks! (Olgu, jätkasin lihtsalt tugevama naisena...)

33. 17.september: Estonia ooperisaal, TTÜ juubelikontsert, esinemine TTÜ Kammerkooriga. Laulsime tähed taevasse.

34. 20.september: Kehra kultuurimaja, üritus "
Kehra rokib", esinemine, Raske Rukis. Väga pikk üritus oli. Miks Kehras nii palju bände on, ma aru ei saa? (Tegelikult on see hea! :)

35. 22.-23.september: töölähetus Riiga koolitusele. Enam Riiga eriti minna ei julge. Seal pidavat suur hepatiidi-oht olema.

36. 27.september: SDE Harjumaa osakonnaga Harku vallas ringkäigul. Rannamõisa kirik, Muraste mõis, Vääna-Viti lastekodu, Harku naistevangla
jpm. Emotsioone seinast seina, mõtteid veel rohkem.

37. 11.oktoober: Aruküla motokross, esinemine, Raske Rukis. Muda lendas.

38. 23.oktoober: Coca-Cola Plaza, U2 kontsert 3D. Igav. Tõesti. 3D-efekt on küll elamus omaette, aga U2... näkmm.

39. 28.oktoober: loobusin veidikeseks ajaks olemast blond ja pikajuukseline. Järgnevalt tahaksin veel proovida habeme ja kõrvakarvade kasvatamist. No olgu, ainult habeme! ;)

40. 1.november: Salme kultuurikeskus, esinemine-sünnipäevapidu, Hõpõhõim. Sai veidi handsat juvva.

41. 2.november: Rahvusraamatukogu, Tartu Uue Teatri etendus "Vene rännumehe ülestähendused". Meeldis! Huumor, sarkasm ja muusika. :)


42. 8.november: Laulasmaa, esinemine, Hõpõhõim. Heategevuslik kontsert. Hiljem sai kenasti esireast kuulata ja vaadata Metsatöllu. Ma arvan, et nad ei näe just eriti tihti esireas setu rahvariietes neidusid kaasa elamas.

43. 15.n
ovember: Seto Kongress Värskas. Olin tore.

44. 17.november: Coca-Cola Plaza, film "James Bond: Veidike lohutust". Polnud vist asja, mis õhku ei lennanud. Nafta ja relvad ja kiired autod ja pahad tegelased ja head tegelased ja Dšeims nende kõige keskel.

45. 20. november: Jaani kirik, TTÜ Kammerkoori kontsert "Ood pühale Ceciliale". Ma avastasin enda jaoks uue kutsumuse - piletimüüja am
et. Nii palju säravaid ja kultuurseid inimesi.

46. 21.november: uus peatükk sai keeratud

47. 22.november: Coca-Cola Plaza, Metropolitan Opera House'i ülekanne Berlioz'i ooperist "Fausti needus". Sellest on ka sissekanne blogis olemas. Lühidalt kokkuvõttes: muusika - hea, liigsed efektid - halb.

48. 2.det
sember: TTÜ Humanitaarteaduskond, HÕKK, film "Hedwig and the Anrgy Inch". Suur tänu filmi eest, tõesti! Väga hea muusika ja mõnus huumor ja üleüldse... soovitan äärmiselt soojalt!!

49. 11.detsember: Glehni loss, TTÜ Kammerkoori sünnipäevapidu. Tantsisin sokid mustaks ja katki. Aga rahulolu oli suur. Mis sest, et Michael Jacksonit polnud üldse. :)

50. 17.detsember: Mustpeade maja, ansambli "Külalised" plaadiesitlus. Lisaks "Külalistele" käis laval ka SKA Faktor ning ma sõin umbes 10 Imre Kose tehtud imelist seeneleivakest. Head seeneleivakesed olid. Oleks hea meelega rohkemgi söönud. Muusika oli hea ja tuttavaid nägusid ja tegusid oli üllatavalt palju. Hea töö!51. 21.detsember: Viru-Jaagupi kirik, esinemine TTÜ Kammerkooriga. Kirikus oli külm, aga ahi oli minu selja taga. Mis tähendas, et minul hakkas esimesena palav.

52. 22.detsember: Eesti Raadio I stuudio, Klassikaraadio saate "Fantaasia" juubeliotsesaade. Kartulisalatit ei saanudki! :)

53. 26.detsember: sain veel vanemaks kui eelmisel aastal.

Seda kõike sai vist liiga palju? Ma selekteerisin 1/3 välja, rohkemaks polnud südant. Andestage mulle minu järjekordne verbaalne oksendamine. Minu uue-aasta-lubaduste täitmine algab alles homsest - seega täna on mul viimane päev olla mittemalbe, mittevaikne ja mitte-tagasihoidlik.

Teatris sai möödunud aastal vähe käidud, nagu selgub.
Kontserte juhtus kõvasti rohkem. Selle vea peab parandama. Draamateater, siit ma tulen! Ja ooperisse peab ka rohkem jõudma... Ja... vähemaks nagu eriti ei tahaks midagi võtta. Järelikult peab Ajaga rääkima minema. Äkki saaks natuke tunde ja minuteid päeva juurde, või siis ühe lisa nädalapäeva (muidugi puhkepäeva!). Või siis võiks ma saada selle ajakeeraja nagu Harry Potteris Hermione'l oli. See töötaks ka väga hästi!!

Ma lähen turgutan end nüüd ühe tassi glögi ja paari mandariiniga. Ja kartulisalatit söön ka! Laused on kuivaks ja ametlikuks muutunud. Ilmselgelt olen kirjutamisega üle pingutanud. Kui ma varsti ei toibu, kutsuge kiirabi.

Kommentaare ei ole: