Teisipäev, 1. jaanuar 2008

Varjust ehk suudame hüpata üle?

Taju pole ollagi. Se's mõttes pole ollagi, et mu taju ei taju veel, et aasta 2007 on tajutavalt läbi ning tajumist vajav 2008.aasta on tajutavalt käes. Või siis on asi veinis...


Vanamees läheb mööda. Astub pikkamööda. Oli sõda ja Siber ja perekond pärast ja kiriku pole veel jõudnudki. Aeg on täis. Elu läheb mööda. Õnneks pikkamööda. Kui see hetke vaid kestaks, mis mõtet on tullagi vaevama kasijaid, talujaid, kandijaid? Noor daam läheb mööda. Kümme aastat möödas. Pole maganud temaga iialgi, armunud olin vaid. Olen ehk veelgi, kes seda teab? Valu läheb mööda. Läheb aegamööda. Kõik need sidemed, lahased küljest kord tervena tundes end, kisud ja armides ringi käid.

(Dagö "Mööda") Muusikasaatel kerge kokkuvõte aastast, mida mu aju tajuma on harjunud... Kultuurist ja... kultuurist, põhiliselt. (Siiri Sisask ja Kristjan Randalu "Jälg")

1. 21.jaanuar: Eesti Draamateater "Julia" - vaieldamatult minu lemmiketendus. Vahelduvate emotsioonidega ja esimesel nägemisel täiesti segadusse ajav näitemäng. Armusin esimesest korrast. 21.jaanuaril oli juba minu kolmas kord. Süütuse kaotasin talle juba 2.novembril 2005.aastal. (Riverside "The Curtain Falls")


2. 23. veebruar: Rock Café ja Naapurivisa. J.M.K.E, Metsatöll, Kotiteollisuus ja Viikate. Esimest neist ma ei kuulanud. No lihtsalt, pole minu kõrvadele. Üritus iseenesest oli väga hea. Üksik üritustelkäija nagu ma harilikult olen, leiavad igasugu perverdid mind alati üles. Sel korral üritas mind üks purjus keskealine soomlane ära sebida, väites, et tunneb Kotiteollisuuse solisti. Ei läinud läbi.

3. 10.märts: Coca-Cola Plaza "Šotimaa viimane kuningas" - mul polnud õrna aimugi, millest see film räägib. Mõtlesin, et ilusatest šoti meestest, aga eksisin. Ajalooline film oli. Mm.. Uganda diktaator Idi Amin'ist. Hea film oli.

4. 12.märts: TTÜ kino, film "Nuga" - kuna filmi reklaamivad postkaardid mulle meeldisid, läksin vaatasin filmi ka ära. Kehv ei olnud. Filmile pani lõpp-punkti naispeategelase surm pähe kinni jäänud nagikonksu läbi. (Riverside "Volte-Face")

5. 23.märts: Estonia ooperiteater, ooper "Tuhkatriinu". Garderoobis töötasid päris kobedad noormehed. (: Aga ooperietendus ise oli hea. Lemmiktegelane oli ringijooksev tugitool. Kahjuks oli tegemist muinasjutuga muinasjutus. Kui päris Tuhkatriinu elas oma printsiga õnnelikult surmani, siis ooperi-Tuhkatriinu kujutas seda kõike endale ainult ette ning leidis end lõpuks ikkagi tolmulapp käes elutoast.

6. 4.aprill: Estonia ooperiteater, ooper "Tosca". Meeldis ehk isegi rohkem kui "Tuhkatriinu". Üht ma teile ütlen - mulle meeldib ooper ja nii on, nii jääb.

7. 10.aprill: Nõmme "mingikoht" ja Halduspulm. Kindlasti aasta kultuurisündmus. (: Sel kevadel saavad Ly ja Pent oma pulmaga siis eelmise üle trumbata. Kas ma juba mainisin, et mina ja Pent saime Tantsulõvi tiitli? Ei? No, nüüd siis teate. Kui on põrand ja kui on muusika, siis Triin tantsib. :)

8. 22.aprill: Eesti Draamateater "Julia". Minu neljas kord. Ravimatu haigus, ma räägin teile. Kui keegi tahab minna vaatama seda (ja ma tõsiselt soovitan!!), siis võib mul käest kinni võtta. Ma kavatsen seda kindlasti veel vaatama minna. Kevadel... näiteks. Nad peaks seda mängima küll. (Dagö "Üks hetk päevast jäi puudu". Sobiv lugu näiteks eksamisessiooni ajal, kui magamine tundub kui kauge unistus. "Töötamine öösiti on veider vabadus.")

9. 19.mai: Tartu klubi "Kellele ei meeldiks Johnny Depp?", esinemine "sümfooniaorkestriga" Treee. Ma arvan, et mu tamburiinisoolo ei olnud just kõige parem. Aga õnneks oli Johnny hõngu tunda... ma saan Johnnyga väga hästi läbi. Kadetsege, naised! ;)

10. 17.juuni: Tallinn, Kloostri ait, esinemine puhkpillikvartetiga Treee. Mul on ainult hägus mälestus oma tamburiinisoolost, seega ma seda lähemalt ei kommenteeriks. Aga tulemus oli nauditav. (Dream Theater "Pull Me Under") Ja kui teil tekib küsimus, miks on 19.mai ja 17.juuni vahel tühjus, siis ma ütlen ainult ühe sõna: eksamisessioon.

11. 5.juuli: A. Le Coq Arena, Aerosmith. Oi, valleraa! Mitte et ma Stevenit pärast seda kontserti unes poleks näinud. Mkmm. Johnny kõrval on Steven teine mees, kellega ma hästi läbi saan. Nad olid algul küll teineteise peale kadedad, aga hiljem suutsid olukorraga leppida. Kontserdist on ka blogis väike sissekanne. Vaadake juulikuu alt.
12. 6.juuli: Lelle Alternatiiv, esinemine keelpillikvintetiga "Raske Rukis". Ka sellest on juulikuu all pikem sissekanne. Tagantjärgi võib öelda, et oli tore sündmus, olenemata kõigist hilisematest raskustest, mis ehk teatavat õnne varjutada võiksid. (Disturbed "Land of Confusion")

13. 14.juuli: Coca-Cola Plaza "Kariibimere piraadid: maailma lõpus" - nimi "Johnny" ütleb teile kõik? Kerti ütles, et Orlando on ilusam. Ma arvan, et tal on õigus. Aga Johnny on huvitavam. ;)

14. 18.juuli: Keila kirik, Rein Rannap ja Taavi Peterson, kontsertituur "Must klaver". (Oli vist?) Noh. Oleneb, millisest nurgast vaadata. Asjalik, aga samas... liialt kommertslik?

15. 21.juuli: Coca-Cola Plaza "Harry Potter ja Fööniksi Ordu". Oi, kann! Nii jubedat filmi ikka annab ühest raamatust teha. 80% raamatust oli lihtsalt välja jäetud ning 20%, mida kasutati, oli ka valesti kasutatud. Pettumus oli suur.

16. öö vastu 22.juulit: üks kirjastus, mille nimi mulle meelde ei tule, ning "Harry Potter and the Deathly Hallows". Põhjusmõtteliselt kell 2.00 hakkasid nad Harry Potteri raamatu viimaseid osasid müüma. Ma sain ka!!! Ma sain ka!!! Läbi väikeste probleemide, aga siiski sain. Harry Potteri saagast lähemalt on blogis ka juttu. Juulikuu all.

17. 23.juuli õhtu: minu voodi, "Harry Potter and the Deathly Hallows" sai läbi. Voldemort suri ära, poolkogemata. Snape tapeti enne seda. Ja Harry jäi ellu ja sai Ginny'ga (liiga) palju lapsi. Millest on mul kahju. Täpsemalt siis sellest, et Snape ära suri. Harry on küll tubli noormees ja kindlasti väga julge ja palju asju veel, aga... Snape'is oli "see miski", mis mulle väga meeldis. Ja meeldib edasi. Kuues esimeses osas Snape elab.


Leidsin huvitava pildi internetist. Severus Snape ja Hermione Granger: "This scene depicts Severus Snape comforting a pregnant Hermione after surviving the Killing Curse. Watercolor on regular sketch paper."


18. 27.juuli: Setomaa, Saatse surnuaed, päätnitsapäiv: kultuur, kultuur! Kui ma Kehrast Mustamäele sõidan, siis ma ei tunne vajadust varbaid mulda torgata või maas püherdada. Ei Kehras ega Mustamäel. Setomaal ma aga just seda teha tahtsin. Pilte ja juttu on blogis, vaadake juulikuud. (Ma vaatan, et juuli oli üks tegus kuu.)

19. 4.august: Setomaa, Meremäe vald (?), Seto Kuningriigi Päiv. KULTUUR! Inimesed. Kultuursed inimesed, pikkadest juustest kiilaspäisuseni välja. Vaadake seda osa, mis ma eelmise punkti all püherdamisest kirjutasin. Ja blogis on ka käigust pilte ja juttu. Augustikuu all seekord. (Riverside "Dance in the Shadow")

20. 8.-12.august: ainuke välisreis möödunud aastal. Soome. Salo. Helsinki ka mõnedeks tundideks. Tehtud sai palju. Näiteks noortekooriga sai esinetud, veini sai joodud, jubehästi sai söödud, lagritsavarusid sai meeletute kilode võrra täiendatud, venelastega sai mängitud mängu "Peipsi jäälahing", ainult et nemad ei teadnud, et me seda mängime. "Uuiii kam frrom ze greit kaaantri - Rrrašša!" Oh, dšiisäs!

21. 24.august: Patarei vangla, esinemine, Raske Rukis: Agent M, Kaseke ja Propeller olid ka. Riho Sibulal on väga veetlev naeratus. :) Ja olenemata nendest köhapastillidest ja teetassidest ja meepurkidest, millest mul juba väga kõrini oli, läks asi... mitteniiväga korda. Noh, aga mina tegin hästi vähemalt. (Alanis Morissette "That I Would Be Good")

22. 25.august: Von Krahl, esinemine, Raske Rukis: kaks päeva järjest haige häälega esinemisi võttis suhteliselt võhmale, aga asi sai vigadeta ära tehtud. Trubetskile kahjuks meie looming eriti ei istunud, seega meil paluti varem lõpetada. Khm.

23. 6.september: TTÜ Akadeemikute allee, RebasteRock, esinemine, Raske Rukis: üllatus, üllatus, hääl pidas vastu ja... kogu asi oleks olnud isegi päris ilus, kui poleks olnud tehnilisi viperusi. Peaesineja Metsatöll pakkus ka pinget mu karvastele :P kõrvadele. (Riverside "Reality Dream III")

24. 8.september: Kehra staadion, püromuusikafestival "Tuleristsed", esinemine, Raske Rukis: päris põnev oli esineda pärast Tanel Padarit ja Päikesepoisse. Kurb, et mu kõrvad neid kuulma pidid, ainult. Natuke on sellest ka blogis juttu, septembrikuu all. Vend tegi trummarina oma bändiga ka debüütesinemise. Mida muud jääb vanemal õel teha kui oma venna üle uhke olla.

25. 18.september: aasta kultuuripauk - Triin sai endale esimese üsapuutri ehk liplopi ehk läptopi ehk sülearvuti. Töötab hästi.

26. 15.oktoober: hõissassaa! Algas praktika Kaitsejõudude Peastaabis. Te ei kujuta ettegi, milline tunne see oli, läbida hommikul turvaväravad, näha vormis mehi marssimas lippu heiskama, näha vormis mehi turvalauas, näha vormis mehi koridoris, näha vormis mehi sööklas, näha vormis mehi, näha vormis mehi, näha vormis mehi, vormis mehi, vormis mehi... Ei, tegelikult nii hull asi ei olnud! :) Te ei kujuta ettegi, milline tunne see oli, töötada niivõrd... riigikaitselises institutsioonis. Ma ei saa riigikaitsest kuidagi kaugemale. No ei saa. Täna vaatasin avaliku teenistuse koduleheküljelt, et Kaitseressursside amet otsib nõunikku. Kui ma ainult julgeks kandideerida... (Riverside "The Same River")

27. 24.oktoober: TTÜ raamatukogu, TTÜ ühiselamu number 4. Tehtud sai üks ääretult keeruline otsus. Ainult et keegi peale minu ei teadnud veel seda.

28. 27.oktoober: otsus sai ka teistele teatavaks. Ainult et see ei olnud osadele inimestele meeltmööda. Lahkumine Raskest Rukisest. Blogis on sellest kõigest lausa 2 sissekannet ja meeletutes kogustes kommentaare.

29. 3.november: Rakvere teater, big-band Treee esinemine Eesti kanneldajate kokkutulekul ehk teisisõnu oli seal mingisugune hip-hopi inimeste gathering. :) Seekord oli mu tamburiinisoolo tasemel. Teedule meeldis väga. ;D Ja lumi oli maas ja sai lumepalle teha. Ja autojuhil, kes meil Rakvere teatrisse rongi pealt viis, oli selline auto, millel oli esiistme soojendus. Teet ei saanud proovida. ;)

30. 15.-17.november: osalemine NATO model Estonia'l ehk teisisõnu mängisin ma Taani kaitseväe ülemjuhatajat mänguNATOs. Käisin Taani saatkonnas, rääkisin militaarsetest asjadest, mõtlesin militaarsetest asjadest. Jah, ma olen küll tüdruk, kui kellelgi peaks tekkima kahtlusi. Blogis on ka lähemalt asjast juttu. Novembrikuu all.

31. 26.detsember: sain vanaks


Ja nüüd ma mõtlen, et november-detsember jäid kultuurilises mõttes kuidagi kuivaks. Või mis? Aga mul oli vaja kirjutada üks referaat (vaata blogi, novembrikuu), üks õigusaktide majanduslik analüüs, mis tagantjärele mõeldes ei tulnud eriti majanduslik, sest ma lihtsalt analüüsisin Eesti prostitutsioonipoliitika vigasid ja sigasid, üks poliitikaanalüüs karjäärisüsteemist avalikus teenistuses, mis sai ka võib-olla valesti (loe: liiga detailselt) tehtud, aga eks ma tulemuste üle kurvastan jaanuari lõpus. Eksameid veel teha... veidi. Jajah. (Disturbed "Decadence")

Ja ma vaatan, et viimased kuud 2007.aastal möödusid suhteliselt karvasemuusikavaeselt. See viga tuleb uuel aastal parandada. Jeesh. Ja pange siis tähele, et ma muudan varsti blogiaadressi.
Vein sai otsa.

Vaatasin just Draamateatri koduleheküljelt, et nad ei mängigi sel hooajal enam "Julia't". Nii. Kes tahab nüüd ühe keretäie saada?

Aga nüüd siis hooga aastasse 2008.

4 kommentaari:

Teet Identi ütles ...

Huvitav, mulle meeldis küll big-band Treee Rakvere-kontsert kõige rohkem.

Triin Toomesaar ütles ...

Mul ei tulnud kuupäev meelde ja ma oma ürikutest seda ka kuskilt üles ei leidnud, selle pärast seda polegi nimekirjas. Mis kuupäeval see big-band seal Rakveres esines? Ma lisan nimekirja, oo, Teet Identi. ;D

Teet Identi ütles ...

3. nov. Kusjuures, siis oli lumi maas! Sai lumepalle teha! Ja rongiaknast oli kena kaeda!

Triin Toomesaar ütles ...

Valgetes kitlites tädid tulid ja tegid kõik korda. ;P