Pühapäev, 18. november 2007

Ma olen natuke väsinud.

Jah, olen küll. Pühapäeva õhtul, kui enamik rahvast läheb rõõmsameelselt magama, et eesootava nädalat rõõmsaste ja puhanult vastu võtta, siis mina lähen (umbes tunni pärast) magama väsinult, et eesootavat nädalat natuke vähemväsinult proovida kuidagi üle elada.

Kirjutasin täna terve päev referaati teemal "Avaliku teenistuse politiseeritus versus neutrali- seeritus. Poliitilised ametnikud." Kui kellelgi on tarvis informatsiooni avaliku teenistuse eetika ja väärtuste ja muidu suurte ja ümmarguste sõnade kohta - minult saab. Kui kellelgi on tarvis informatsiooni avalikku teenistust puudutavate seaduste kohta - minult saab. Üle üldse saab mu käest palju asju, kui osatakse õigesti küsida.

Neljapäevast laupäevani viibisin sellisel toredal üritussel nagu NATO mudel Estonia 2007. Tudengid mängisid diplomaate NATOs. Kui nüüd täpsemalt öelda, siis ma isiklikult mängisin Taani kaitseväe ülemjuhatajat, kes osales miitingutel Sõjalises Komitees ning delegaadina ka viimase communiqeé koostamisel. Kogu asi toimus inglise keeles ja pidevast võõrkeeles lobisemisest jäin ma muidugi suhteliselt sõltuvusse. Garderoobionuga rääkisin kogemata inglise keeles, mõttetegevus Rimis käis mul samuti inglise keeles. Üleüldse käib mul veel tänagi mõningate asjade iseendaga arutamine inglise keeles.

Kriis, mille ümber NATO mängimine käis, oli selline, et Poola sadama Gdanski all seisis Vene laev, mille olid kaaperdanud Tšetšeenia terroristid ning kus oli ka 2 tuumapommi. Juba varsti õhkasid terroristid kogu laeva ning Poole põhjarannik sai tuumaplahvatuses kiiritada. Samuti liikus tuumapilv ka üle Prantsusmaa, Saksamaa ja Hispaania. Ka Tšehhi, Austria ja mingi riik veel said asjast mõjutatud. Taani jäi puutumata. Juhhei. Ja siis käis elav diskussioon. Veider oli olla komitees, kus reaalses elus istuvad tõelised militaristid. Aga huvitav oli.

Hea oli käia ka Taani saatkonnas ja rääkida Taani suursaadiku asendajaga inglise keeles Taani asjadest. Peamiselt siis militaarsetest küsimustest ja rahvusvahelistest suhetest. Hea oli saada mitu korda päevas head ja küllaltki kallist sööki ja jooki. Hea oli käia Raekojas vastuvõtul, juua veini ja rääkida erinevate välismaalastega erinevatest asjadest. Kogu üritus oli hea. Huvitav. Hea. Lähen veel. Ja siis olen ma juba targem.

Aga ees ootab mind poliitikaanalüüs prostitutsiooni reguleerimisest Eestis. Lisaks veel mingi poliitikaanalüüs ühel teemal, mis mulle meelde ei jäänud, ent õnneks on sinna veel kaua aega. Või noh, umbes jõuludeni. Aga me saame ju hakkama. Eksamid ja kontrolltööd ja lõpututed lehekülgede arvuga analüüsid ja ettekanded ja artiklid ja... Fun!

_____________________________________________

Jah, vot, asjalikud ajad.


Kommentaare ei ole: