esmaspäev, 9. mai 2011

Miks ma kodus nii harva kohvi teen?

Hea kohv on peaaegu parim asi maailmas, aga nii raskesti kättesaadav. Minu õnnetuseks olen ma kohvi koha pealt üpris valiv - kuna ma ei joo üldiselt kohvi selleks, et end ergutada, vaid selleks, et lihtsalt hetke nautida, ei piisa mulle sageli suvalisest kohvikeeduveest, mis tehakse heal juhul presskannuga, halvimal juhul aga kohvipulbrilaadset sodi veega segades. Minu liigne valivus tähendab ühtlasi seda, et ma tihti kas ostan seda hinge hinna eest kuskilt kohvikust kaasa, loobun kohvijoomisest üldse või - kui selleks on võimalus - meisterdan endale ise tassi kohvi. Viimane on aga nii pikk protseduur, et ma jõuan enne kümme korda ümber mõelda, kas ma ikka tahan seda kohvi juua. Kuna heaolutunde nimel on investeeritud nii mitmessegi masinasse, näeb minu ideaalkohvitegemine välja nii:

1. Otsi kapist välja kohviveski ja oad.
2. Jahvata oad, samal ajal pane vesi keema.
3. Kalla kohvipulber presskannu.
4. Puhasta kohviveski.
5. Kalla keev vesi presskannu.
6. Otsi kapist välja piimavahustaja ja piim.
7. Kalla piim piimavahustajasse ja vahusta piim.
8. Vajuta alla kannu press.
9. Kalla tassi u. 2/3 juba vahustatud piimast.
10. Kalla nirena tassi kogu kohv, nii et see vajuks piima alla.
11. Kalla veel veidi piima piimavahustajasse ja vahusta uuesti.
12. Kalla ülejäänud vaht kohvitassi, vajadusel aita lusikaga.
13. Puhasta piimavahustaja.
14. Jäta presskann paremaid aegu ootama ja naudi kohvi.

Selleks ajaks on möödunud protsessi algusest u. 20-30 minutit ehk põhjus, miks ma üpris sageli kodus kohvi teha ei viitsi, on ideaalkohvi saavutamiseks tarvilik ajakulu. Küll aga on see kohv nii, nii hea, et on patt piirduda kehvema kohviga a la presskann + lihtne piim (kuigi joon sageli ka sellist varianti). Piimavaht on ideaalkohvi üks olulisemaid komponente. Õnneks on mul ülihea piimavahustaja, mis reaalselt vahustab ja teeb piima samal ajal tuliseks. Raske on, kui ise oled pirtsakas ja hariliku kodukohviga ei lepi. Näidisideaalkohv on pildil.

Ühtlasi ootan annetusi mõne vingema kõik-ühes-kohviaparaadi soetamiseks.

4 kommentaari:

Mirjam ütles ...

ma niiiiiniiiii nõustun sinuga. sellist okei-head kohvi teeb mu ema ka, nii et kui mul on valida enda või tema tehtud kohvi, võtan ma pigem tema tehtu ning neid nescafe pulbreid, mida mu sõbranna joob nuttes ja ütleb "kohv on kohv," ei tunnista ma üldse.

ja läks ka mul kohvitegemiseks, lausa piimavahuga, aga asi ei pruugi olla niiväga vajaduses, vaid sinu tekitatud isus ning matemaatika õppimise edasilükkamise vajaduses.

Anonüümne ütles ...

See meetoda kõlab ka ahvatlevalt, kuid minu igapäevase kohvi alus on alati kuum piim (külm jahutab kohvi maha ja maitseerinevus on täiesti märgatav). Viimasel ajal ei kasuta ka presskannu, vaid valan vee peene nirena läbi sõelale asetatud puru. Aega võtab, kuid on seda väärt.

Triin Toomesaar ütles ...

Mirjam, ma ka pigem jätan joomata, kui "piinan" end kehva kohviga a la lahustuv 3in1-pulbrid - need juba haisevad nii õudselt, et ma ei suuda lonksugi võtta.

Mis puudutab kohvipiima, siis sellega olen nõus - soe/kuum piim on kohvi võlu alus. Seda läbi sõela niristamist peaks ka ise proovima - presskann on tegelikult jube tüütu, sõelaga tundub isegi mugavam.

Arnel ütles ...

30 minutit pole veel midagi.

Minul kulus kohvi meisterdamiseks 8 tundi :)

Tõsi, tegu oli ka nn. cold-brew jääkohviga: kohviveskis jahvatatud ubadele kallasin peale toasooja vett ning jätsin ööseks tõmbama. Hommikul oli tulemus suurepärane - palju mahedam ja pehmem, ning külmast peast täiesti joodav.