laupäev, 19. veebruar 2011

Eesti Laul 2011: teine poolfinaal ehk appi, appi!

Esimene küsimus saate alguses oli, kas Lennale-Piretile kirjutatud vahetekstide autor on muutunud ja/või on tüdrukud harjutanud - parem kui eelmisel korral. Kui kõik lood olid kuulatud ning Owe Petersell ütles, et teine poolfinaal tema hinnangul oli niivõrd hea, et ta ei osanud otsustada, pidin kõrvu sügama, veendumaks, et need on endiselt alles ja kuulevad - ma just mõtlesin, et teine poolfinaal oli niivõrd halb, et ma tõepoolest ei osanudki valikut teha... Pooleldi sunniviisiliselt kokku klopsitud edetabel:

1. Ithaka Maria "Hopa'pa-rei!" : olgugi, et selline lugu on juba ühel korral kerges ukraina kastmes Eurovisioonil olnud, sobib see neist üheksast Eurovisioonile vast kõige paremini, mistõttu ta just esimeseks asetasin. Just nimelt asetasin, sest mu isiklik lemmik see kohe kindlasti ei olnud. Veel - liiga palju teksti salmides.., aga (vähemalt) eestikeelne lugu.

2. Sofia Rubina "My Melody" : kaasahaarav ja küllaltki hea ülesehitusega lugu, samas Eurovisioonile mu meelest ei sobi. Tädil hea hääl, aga kole kostüüm. Kuskilt kostus veel mingi rütmiline ebakaja, mis mind väga häiris.

3. Sõpruse Puiestee ja Merili Varik "Rahu, ainult rahu" : liiga Sõpruse Puiestee, et Eurovisioonile minna. Sobib pigem üksinda kodus kuulamiseks.

4. Orelipoiss "Valss" : liiga Orelipoiss, et Eurovisioonile minna ja sobida. Orelipoiss muidu mulle meeldib ja rohupillimees on ka huvitav maavillane nüke, aga Eurovisioonile? Rahvas ja žürii arvab, et võiks iseenesest nagu minna, aga mina kõrgemale seda panna ei julgenud, olgugi, et päris-päris edetabelis oleks ta vast mul teisel kohal selles saates.

5. Rolf Roosalu "All & Now" : ei saa aru, mis lugu see on selline. Vahepeal, kui pilti ei vaadanud, mõtlesin, et kes see naine seal sedasi laulab. Mistõttu saab Rolf pool boonuspunkti ning "kaotajate rühmast" välja.

6.-9. Shirubi Ikazuchi "St. Cabah" : vähe sellest, et ma bändi nimest aru ei saa(nud), ei saa(nud) ma aru ka loo kontseptsioonist ega eesmärgist - ei leidnud seda Heidi-Purga-nimelist iva üles siit.

6.-9. Mimicry "The Storm" : järjekordne lugu, millele on risti-põiki peale kirjutatud "Heaks kiitnud Heidi Purga". Kui vokaalne osa oleks parem, võiks veel kaaluda selle loo mulle meeldimist.

6.-9. Tiiu Kiik "Second Chance" : ma ei saa aru, mis muusika see on.. aaaaaaaaaaaa! Kes oli esialgses žüriis? Millised olid need ülejäänud lood?

6.-9. MID "Smile" : kodumaine katse Hurtsi teha? Kuna Hurts mulle ka väga-väga ei imponeeri, jäi kohalikus mahlas Valutab, raibe lahjaks ja kaugele. Ei. Ei. Ei.

10. Heidi Purga oma liigsteriilse "eliit"saatega. Mulle tundub, et Eesti Laul on muutunud mingisuguseks valdavalt teise kategooria nišimuusikute diletantlike katsetuste ülevaatuseks. Kui see aga oligi Purga eesmärk ja suurem-kõrgem visioon - minu õnnesoovid!

1 kommentaar:

Anonüümne ütles ...

ka mina jäin oma kõrvu sügama...