neljapäev, 16. september 2010

Retsept, Mihkel Raud!

Ühel pühapäeva varahommikul pealinna remonditalgutele sõites kõlas Raadio 3-st üks mu lapsepõlvehitte - Mr. Lawrence'i "Annabel". Olin seda lugu kuulnud ja kuulanud sadu kordi ning ka sel korral võttis laul minust kinni ning ei lasknud päevade viisi lahti. Retsept, Mihkel Raud, et sellise looga maha oled saanud. See hääl, see lavaline (hea)olek... Lummav.Videos kergel jalal optimistlikult kargavat (juustega) Mihkel Rauda vaadates torkab pähe küsimus: "Mihkel, mis juhtus?" Juuksed juusteks, aga miks sa nii kurjaks oled muutunud? Vastus on ehk kirjas Mihkli raamatus "Musta pori näkku", aga ma ei ole julgenud seda lugeda. Raamatu ilmumise järel plaksutas rahvas joovastunult mingisuguste roppuste ja vulgaarsuste peale, mida antud teosest väidetavalt ülikülluslikult leida võib. Mina olen naiivne lillelaps, kellel tekib sedasorti ilukirjanduslikku väljenduslaadi lugedes vaimne tõrge, kuna talle tundub, et teda selle teksti ning sealt evivate negatiivsete emotsioonidega karistatakse, sest on olnud paha-paha tüdruk. Sel põhjusel ongi juhtunud nii, et minu eksemplari Mihkel Raua raamatust on lugenud läbi ema, vend ja isa, aga mitte mina ise. Minu jaoks on Mihkel Raud endiselt aasal lokkide lehvides õrnalt-kärehäälselt Annabeli järele õhkav lille... onu. Retsept sulle selle kujutluspildi eest. Lükkan pildi muut(u)mist tõenäoliselt nii kaua edasi kui võimalik.

3 kommentaari:

garf ütles ...

Kui ma nüüd väga puusse ei pane, räägib "Musta pori näkku" sellest, mis enne toimus. Ehk siis sealt ei selgu, miks ta pärast Annabeli kurjaks on muutunud. Ja ega tegelikult vast ei ole ka -- rääkisin temaga põgusalt ülemöödunud neljapäeval enne saadet, polnud üldse kuri. Ju see on lihtsalt sihuke lavaline imago tal.

Ehk siis see Mihkel Raud, kes seal videos Annabelist laulab; see, kes "Superstaaris" lauljahakatisi peedistab; see, kes "Kolmeraudses" erinevaid ühiskonnategelasi intervjueerib... need on kõik erinevad tegelaskujud. Lisaks veel see, kes nt esimeses saates Marju Länikut küsitles. Hoopis teine toon. Ja noh, lõpuks siis on kuskil seal taga ka Mihkel Raud. See päris inimene siis.

Anonüümne ütles ...

Mulle raamat meeldis. Ja Mihkel inimesena väga meeldib. Käisin teda ühel n-ö autor-kohtub-lugejatega üritusel kuulamas ning veendusin veel kord, et kui vaadata üle tema ilmselt lepingujärgsest kurja mehe imagost (juu nõu: good cop, bad cop), siis tegelikult on tegemist ühe laheda, hea ütlemisega ja äärmiselt siira ning meeldiva inimesega.
Age

Anonüümne ütles ...

Ka mina olen seda raamatut lugenud. Ma nüüd ei ütleks, et see nii vulgaarne oli (ehk olen ise lihtsalt liiga rikutud). Tegemist oli tõeliselt ausa teosega. Pigem oli sellest abi Mihkel Raua mõistmisel või siis austuse tekkimisel. Ta on ikka tõelisest mülkast välja tulnud :).
Enely