reede, 3. september 2010

Ma ei viitsi enam pingutada meie suhte nimel...

Kallis Elektriraudtee, nagu oled ehk märganud - ma pole sinuga juba üle nädala suhelnud. Ma loodan, et oled isegi mõistnud - meie vahel on kõik läbi. Ma ei jaksa enam naeratada, teha head nägu, et meie vahel on kõik korras. Sa piirasid mu vabadust, sa takistasid mul tegemast neid asju, mida ma tahtsin, sa sundisid mind sinuga rohkem aega veetma, kui sageli varem kokku olime leppinud. See kõik kestis liiga kaua. Liiga kaua. Ei enam. Ei enam, hea partner. Tead, kui hea tunne see on? Sa ei kirjuta mulle enam ette, kaua ma võin kuskil olla. Sa ei kirjuta mulle enam ette, millal ma kuhugi minna võin. Sa ei saa enam mind sundida sinuga kuskil sinu valitud kohas põllupiknikku pidama.

Sa tahtsid kuni viimase hetkeni, et kõik käiks sinu reeglite järgi - rahulolematust oleks ma pidanud avaldama just sinule kõige sobivamal viisil, sinu ettekirjutuste kohaselt, et sinul oleks lihtsam minu rahulolematust menetleda. Hea partner nii ei käitu. Hea partner kuulaks sel samal hetkel, mil ma räägin, ja ei hakkaks turtsuma, et ärme nüüd sedamoodi räägi, räägime teistmoodi. Hea partner vastaks kõigile mu küsimustele ning ei eiraks minu muresid, torisedes, et tema ei ole süüdi, vaid hoopis keegi kolmas on. [1]

Ma saan aru - õrnalt monopoolse ettevõttena on sul partnereid jalaga segada ning üks partner vahepeal kaotada pole sinu jaoks maailma lõpp. Aga tea - ka teised sinu partnerid on sinuga õnnetud. Nad lihtsalt ei ole seda sulle veel välja öelnud. Mõni võib-olla ei ütlegi - on partnereid, kes kannatavad surmatunnini väärkohtlemist, tegemata sealjuures piiksugi. Mina ennast enam väärkohelda ei lase. Olen niigi kaua vaikides kannatanud, andes sulle üha uusi ja uusi võimalusi. Ei enam. Head teed sul minna.

---------------------------------------------------------------

[1] Tervist.

Saatsite meile viite postitusele, kus selgitasite oma ebarahulolu tagamaid seoses meie reisijaveoteenuse kvaliteediga. Saadan teile ka meiepoolse vastuste. NB! Edaspidi palume otsene tagasiside siiski tuua vormis välja – liialt ajamahukas oleks klientide tagasisidega tutvumine läbi erinevate veebikeskkondade. Ühtlasi talletame me kõik kliendikirjad meie arhiivis, misläbi on meil võimalik saadavate tagasisidet analüüsida ja selle põhjal ka parendustegevusi ette võtta.

Reisirongiliiklus sõltub kolmest asjaolust: raudteeinfrastruktuur, muud takistused (inimesed, loomad või autod teel) ning rongide tehniline seisukord. Elektriraudtee tegevus on rongidega opereerimine ning nende tehnilise korrasoleku tagamine. Heas korras raudtee (ooteplatvormidid, rööpad, kontaktvõrgu) peab aga elektrirongidele ning ka kõikidele teistele rongidele tagama AS EVR Infra.

Praeguse rongipargiga meil väljumise lisada võimalik ei ole. Küll aga muutub see olukord paremuse poole uute rongide saabudes aastal 2013.

Lugupidamisega,
Norbert Kaareste

Kommentaare ei ole: