laupäev, 5. juuni 2010

Bruxelles: 103.-105.päev

Reede (28.05.2010) hommik oli hommik nagu iga, noh, umbes kuues - ärkasin küllaltki vara ning ei pidanudki voodist välja saamiseks patja, seina, madratsit või midagi neljandat peksma. Et oma õnnestunud ärkamist kuidagi tähistada, sammusin parlamenti väikse põikega ideaalkohvikusse. "Väike põige" pikendas mu tavalist teekonda (20 minutit) umbes poole võrra, nii et kabinetti jõudsin alles kell 10. Kabinetis vaidlesime luksemburglasega Eurovisiooni-teemadel ning seda päris pikalt, sest lõunaaeg saabus igatahes väga ruttu. Lõunalauas, kus istusid 5 tüdrukut ja 1 poiss (luksemburglane), otsustasime naissugupoolega, et kuna mehed on väga suured keskkonnapiinajad (autode tootmine, nendega sõitmine ja nii edasi ning - tähelepanu! - ka näiteks õlle tootmine on väga keskkonnakulukad tegevused, lisaks meeldib meestele nt sõdida - samuti väga keskkonnakulukas; argumendid räägivad kõik enda eest), tuleb maailma päästmise nimel nad kõik üksikule saarele isoleerida, valida välja parimate geenide kandjad ning neid siis vastavalt paljunemiseks kasutada ja pärast kasutamist jälle saarele saata. Luksemburglasele meie mõte millegi pärast väga ei meeldinud.

Maailmapäästmisplaanid arutatud ning lõunasöök söödud, läksin marsruudile Kohv-Riidepood-Toidupood. Paar tundi ning mõned kümned eurod hiljem potsatasin elamisse, lõin selle niivõrd-kuivõrd läikima, sõin midagi ning vajusin arvutiekraani taha seriaali "Sõbrad" vaatama. Nõnda ülipõnevalt mu õhtu ka lõppes.
_________________________________________

Laupäeva (29.05.2010) hommikul ärkasin kell 11, toppisin kõhu sööki täis ning läksin linna peale laiama. Õigemini läksin oma käimisterritooriumi veidi laiendama. Kõndisin mööda teid, milliseid mööda varem polnud kõndinud. Nägin asju, milliseid varem polnud näinud - nt monumenti Belgia hümnile (paremal, tädi lipuga), pikka "tokk"-monumenti Belgia kongressile (all-vasakul), veel mingit monumenti ühele kongressionule (all-paremal) ning muidu huvitavat (all-all-vasakul: lilled; all-all-paremal: kunst). Avastasin mh ka lühema marsruudi ideaalkohvikusse.Veel maailmaavastamispilte:
Tükike maailmast jälle nähtud, suundusin tagasi elamisse, kus lahutasin meelt söömise ja komöödiaseriaalidega. Kell 19 võtsin aga suuna Brüsseli Džässimaratonile (The Brussels Jazz Marathon), täpsemini ühele antud festivali raames toimunud vabaõhukontserdile, veel täpsemini Michael Jacksoni tribüütkontserdile. Kontserdi kulgedes ristisin selle ümber aga hoopis Stevie Wonderi tribüütkontserdiks, kuna üle poole "äradžässistatud" lugudest olid just Stevie' omad. Sellest hoolimata oli küllaltki hea kontsert - jalg tatsus, käsi plaksus,
suu ei matsunud, vaid laulis kaasa. Tagasi elamisse jõudsin parajasti selleks ajaks, mil Hispaania oma eurolugu teist korda esitama hakkas. Jälgisin mossitades punktidejagamist, lõin võiduloo selgudes (ei teagi nüüd, millele täpselt) käega ning läksin ära magama.
__________________________________________

Pühapäeva (30.05.2010) hommikul keetsin endale kena kausitäie kaerahelbeputru, panin metsmarjamoosi peale ning sõin kõhu punni. Seejärel sammusin väikse kohvipõikega spordi-pubisse Fat Boy's, kus vormelietappi jälgisin ning Kingameistri Mihkli tegemistele kaasa elasin. Võidusõidule keskendumist häiris kamp iiri mehi, kes millegi pärast leidsid, et pühapäeva pärastlõunal oleks ilgelt hea mõte hästi lärmakas olla ja palju alkoholi tarbida. Turistid, ma ütlen! Etapi lõppedes liikusin (taas) ideaalkohvikusse, sealt - kohvitops käes - tagasi elamisse. Ülejäänud päev/õhtu möödus arvutiekraani jõllitades, misjärel voodisse lage imetlema ronisin. Õnneks keegi laest mind vastu ei imetlenud.

Kommentaare ei ole: