reede, 28. mai 2010

Bruxelles: 96.-97.päev

Neljapäeva hilisõhtul mulle üllatusvisiiti tegema tulnud Palavikupoisi tõttu ärkasin reede (21.05.2010) hommikul alles kell 10.00. Selgus, et Poiss oli vaid üheöösuhte peal väljas, sest voodist välja ronides oli enesetunne täiesti.. palavikutu. Ei hakanud hüvasti jätmata lahkunud külalist taga nutma ning koperdasin, soe lõunasöök meel(t)es mõlkumas, parlamenti. Kõigepealt veetsin veidi aega erinevaid uudisteportaale läbi kammides ning seejärel - kell 12 - liikusin koos teiste praktikantidega sööklasse kõhtu täitma. Kõht täis ning lõunasöögijärgne kohv ka joodud, jalutasin, õrna põikega kaubandustänavale, tagasi oma elamisse. Ülejäänud päeva veetsin peamiselt komöödiaseriaalide "Sõbrad" ja "Kollanokad" seltsis. Hilisõhtu saabudes lahutasin meelt pokaali roosa veiniga, mille kõrvale vaatasin Meerikamaa filmi "Julie & Julia", mis mind väga ei liigutanud. Kõht läks seal pidevalt näidatava söögitegemise tõttu tühjaks. Südaööl heitsingi kõhu korisedes linade vahele õndsaid unenägusid nägema.


__________________________________________

Laupäeva (22.05.2010) hommiku magasin maha ning ärkasin alles kella 13 paiku. Kuna kavas oli küllaltki aktiivne päev, tegin "hommiku"söögiks endale kena portsu kaerahelbeputru, pärast mida ma McTrenni tegema suundusin. Ilm oli küllaltki ilus - sooja 21 kraadi - ning inimesi (liiga) palju. Tõtliku sammuga algaja eurokraat nagu ma olen - rahvas kipub lihtsalt jalgu jääma. Mängi siis seal nendega mingisugust imelikku sik-saki-mängu - ühest möödun paremalt, teisest möödun vasakult, siis jälle paremalt, paremalt, vas-, ei, paremalt - põmm! kellelegi sülle. Ise nad ei muuda oma trajektoori millimeetrigi võrra, ülbikud sellised. (Ülal-vasakul ongi too kaubandustänav või noh, pool sellest; pildi leidsin internetiavarustest.)

McTrennist elamisse tagasi siirdudes otsustasin veidi ka oma "kodu"kanti avastada. Tavaliselt ma seal väga ei liigu - mehed kipuvad liiga sõbralikud olema - , aga kena päiksepaistelise päeva puhul mõtlesin natuke ringi vaadata. Astusin sisse mu igapäevasest trajektoorist veidi eemal asuvasse toidupoodi ning mõmisesin suurest üllatusest: "Moh-hmoo!" Pood osutus olema kõvasti suurem kui mu "kodu"pood ning jõnksukese odavam. Näiteks jogurti 4-pakk on Üllatuspoes lausa 35 eurosenti - mis, kui ma nüüd õigesti arvutasin, on 5 Eesti krooni ja (ümmarguselt) 50 senti - odavam. Langetasin otsuse Üllatuspoodi tihedamini sisse põigata. Kahjuks valmistoitude lett - nagu hiljem kodus sealseid tooteid tarbides selgus - , ja nii vähe kui neid valmistoite üldse Siinmaal on, on Üllatuspoes kehvem.

Pärast päeva esimest McTrenni puhkasin veidi elamises ning läksin veidi aja möödudes teisele McRingile. See edukalt läbitud, kuivasin ülejäänud õhtuks kenasti kuivikuks. Pärast neljapäevaöist välkpalavikku tundus üks (järjekordne) kuivikuõhtu marjaks kuluvat. Näksisin nigelat Üllatuspoe valmistoitu, vaatasin komöödiaseriaale ning olin ühiskonnale (küllaltki) kasutu.

Kommentaare ei ole: